Viimane "PÖFF-i kaheksa ja pool" võttis kokku festivalil toimunu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kogu Pimedate Ööde filmifestivali aja jõudis festivaliõhtutel ETV2 ekraanile lühikene saade "PÖFF-i kaheksa ja pool", mis tutvustas erinevaid aspekte ürituse juures ning andis filmisoovitusi. Viimane saade oli aga pikem, milles tutvustati võidufilme ning räägiti, kuidas festival kulges.

Kümnel õhtul räägiti "PÖFF-i kaheksa ja pool" saadetes suurest hulgast festivalil linastunud filmidest filmidest ning anti soovitusi, kuid viimases saates komplekteeriti kokku just need soovitused ja filmid, mis said 27. novembri õhtul pärjatud preemiatega.

Filmide olulisuse ja samamoodi ka PÖFF-i tähtsuse võttis kokku põhivõistlusprogrammi žürii ja Kuldgloobuse juhatuse liige. "Ma tsiteeriksin Francis Ford Coppolat, keda ma ta veiniistanduses tohutute veinivaatide vahel intervjueerisin. Ma küsisin: "Francis, miks sa oma raha eest teed sellise väikese filmi, mida võiks nimetada arthouse filmiks? Pärast kõiki võidetud auhindu ja kassahitte, miks neid teha? Ta ütles: "Need ei too tulu, see ei ole isegi oluline. Tähtis on see, mida inimesed 30 aasta pärast vaatavad, kelle filme nad siis vaatavad.""

Intervjuusid andsid ka mitmeid preemiad pälvinud filmide "Paradiisi süit" ja "Troon" tegijad. "Paradiisi süiti" režissöör Joost van Ginkel leidis, et filmi tegemise juures on äärmiselt oluline, et see valitaks olulistele festivalidele. "Festivalil sa kohtud vaatajatega ja saad aru, kas film mõjub neile. Selleks me ju filme teemegi: et publikuga ühist keelt leida ja lugu rääkida."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: