Arvustus. Eesti oma Beyoncé ({{commentsTotal}})

Liis Lemsalu
Liis Lemsalu Autor/allikas: Jörgen Paabu

Uus plaat
Liis Lemsalu
"Rules" (Full House Agency)
8/10

Liis Lemsalu võitis 2011. aastal superstaarisaate ja sellega lasus tal otsekui kohustus anda välja album. Ja kuigi plaadist ei osatud ehk midagi oodata, siis asus album "Liis Lemsalu" Eesti muusikas kohale, mida varem ei eksisteerinudki. Särav, värviline ja üliambitsioonikas RnB, millest on välja filtreeritud igasugune eestlaslik tunnetus, alles on vaid american dream. Album nagu Tumblr. See oli küll väga võimas debüüt, kuid võis näha, et materjal oli vaid mõne kuuga kokku pandud. Singlid olid plahvatuslikud, kuid komplekt ja tervik lonkas ühte jalga. Aga Liis oli nii karismaatiline ja võluv, et ma kuulasin seda plaati kõigele vaatamata korduvalt.

Neli aastat hiljem astub Liis Lemsalu uuesti plaadiga välja ja kõik vigased nurgad on maha lihvitud. Taustsüsteemi suhtes ei ole vahepeal muutusi toimunud - Eesti muusikas ei eksisteeri ikka veel tulihingeliselt RnB'd (tõsi, Lauri Pihlap andis välja albumi "LP", kuid see on äärmiselt kodukootud). Liis kirjutas kogu uue EP materjali ise ja laadis selle kümnekordselt üle. Seda muusikat võib esitada Hollywoodis, Studios või Rock Cafes, aga see ei ole sellele õige koht. Seinad seavad piiri, lagi jääb madalaks. Laval peavad sähvima leegid, tantsutüdrukutel peab olema seljas võimalikult vähe riideid ja Liis peab särama seal keskel nagu tõeline superstaar. Mitte nagu "Eesti otsib superstaari" võitja, vaid maailmastaar. Justkui Beyoncé või Rihanna.

Lugu "Timebomb" lihtsalt teeb kõike täpselt sedasi nagu praegu suures poppmuusikas teha tuleb. Seksapiil, mis on segunenud haldjatolmu ja vinguvate süntidega. Kuni tuleb sisse Briti räppar Skripture ja surub loole pitseri. Võitja. Sellel muusikal ei ole Eestis midagi teha. Keskmine eestlane kuulab ikka Birgit Õigemeelt ja Ott Leplandi - talle meeldib juustuselt produtseeritud igav poppmuusika. Aga samas võib loota, et äkki inimesed leiavad sellise muusika viimaks üles ja saavad üle svenlõhmuslikust post-päkapikudisko huina-muina muusikast. Panevad Liisi plaadi peale ja kuulevad, kui äge see on. Veel sellist muusikat, Liis!

Värske video EP-l ilmunud loole "Breaking the Rules":Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: