Algas XXIV Viljandi pärimusmuusika festivali piletimüük ({{commentsTotal}})

Viljandi pärimusmuusika festival 2012
Viljandi pärimusmuusika festival 2012 Autor/allikas: PM/SCANPIX BALTICS

1. detsembri hommikul algas järgmise Viljandi pärimusmuusika festivali passimüük. Järjekorras 24. festivali teemaks on seekord naise hääl.

Tavapäraselt detsembri algul müüki tulevasse piletivalikusse kuuluvad sarnaselt eelmisele aastale festivalipassid, millega saab nelja päeva jooksul osa kõigist Folgi sündmustest, päevapassid ja eelmisel aastal esmakordselt pakkumisel ka eriti soodsad noortepassid. „Noortepassi saavad soetada 17-26 aastased õppivad noored ja neid tuleb müügile piiratud koguses“, sõnas tänavuse festivali piletimüügipealik Laidi Sergejeva. „Kuna eelmisel aastal oli noortepassi vastu huvi suur ja müüki pandud kogus sai juba enne festivali otsa, soovitame ka tänavu oma ost varakult sooritada, sest see on soodsaim võimalus Baltikumi ühest suurimast muusikafestivalist osa saada“, vihjas Sergejeva.

Sarnaselt eelmisele festivalile kulgeb ka EMT/Elion klientidele mõeldud passide müük. „2014. aastal alustasime EMTi klientide passide müüki samuti juba detsembri algul, et tagada piletimüügisüsteemi lihtsus ja läbipaistvus“, sõnas Laidi Sergejeva.

Seekordse Viljandi pärimusmuusikafestivali teema on pühendatud ühele kaunimale ja väljendusjõulisemale looduslikule helile maailmas – naise häälele. Selle kaudu tahame pöörata tähelepanu naiste eneseväljendusele laulu ja pillimängu kaudu nii siinkandis kui ka mujal maailmas, nii nüüd kui ka ennemuiste. Mil viisil puudutab meid tänapäeva Eesti naislauljate looming? Milliseid sõnumeid nende hääled meieni kannavad? Kuidas kõnetavad meid kaugete külaliste hääled, näiteks Vanuatu saarel lauluga veeriitusi pidavad naised, või hoopis Mauritaania naistelaul, millel on kohalike arvates raviv jõud? Läbi aastakümnete on Gruusia kuulus meestelaul festivalikülaliste südameid hullutanud, seekord on käes Gruusia naiste kord.

XXIV Viljandi pärimusmuusika festival toimub 28.-31. juulini 2016. aastal.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: