Katariina Gild tähistab juubelit nädalase näitusega ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna vanalinnas tegutsev seitset tarbekunstiateljeed ühendav Katariina Gild tähistab oma 20. tegutsemisaastat nädal aega kestva näitusega Püha Katariina kirikus.

Püha Katariina kirikus avatud näituse on kujundanud Üla Koppel ning sellel osalevad kõik 18 Gildi kuuluvat naiskunstnikku, vahendas "Aktuaalne kaamera". Esindatud on naha-, klaasi-, savi-, lapi-, ehte- ja kübarakoda ning moeateljee. Näitusele on toodud igapäevatööst pisut teatraalsem teoste valik.

"Näituse komplekt on alati natukene teistsugune kui tavalises töökojas, sest töökojas on mõeldud ikka rohkem müügitöödele ja töödele, mida inimene ehk ka kaasa osta tahaks, aga siin on siis niisugused ideeväljendused, mis siis kedagi parajasti paelunud on," selgitas ehtekunstnik Ülle Kõuts.

Katariina Gildi eripära ja tugevus on avatud ateljeede süsteem, kus kunstnikud loovad oma teoseid vaataja silma all ja nendega suheldes. Teiste seas on Katariina Gildi külastanud Norra kuninganna Sonja, Hollandi kuninganna Beatrice, Hillary Clinton ja Tarja Halonen ja paljud teised kõrged külalised.

"Kogu selle olemise mõte on selles, et kuna avatud töökojas, avatud ateljees, on tegija alati kõrvuti koos oma loominguga, alati võib näha kunstnikku töötamas. Ja milline ta ise välja näeb, mida ta siis teeb ja kuidas see kokku kõlab, siis siin näitusel on sama mõte, et inimene saaks näha Liivia Leškini tehtud portreesid meist kõrvuti meie töödega," rääkis Kõuts.

Katariina Gildi ühe asutaja ja esimese vanema, keraamik Kadri Jäätma sõnul püüavad kunstnikud tulevikus avada oma ateljeed ka läbi virtuaalsete võimaluste.

"Tulevikus on kõige rohkem vaja jõuda noorte inimesteni, sellepärast et tänapäeval on kõik internetis, kõigil on äppid ja saidid ja meie oleme küll siin kohapeal, aga tegime hiljuti endale Facebookilehekülje ja loodame jõuda ka noorte inimesteni," loodab Jäätma.

Näitus Püha Katariina kirikus jääb avatuks nädala lõpuni.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: