Panso preemia laureaat on Liisa Saaremäel ({{commentsTotal}})

Foto: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Panso preemiat antakse legendaarse teatrimehe sünniaastapäeval välja alates 1978. aastast ning see on mõeldud noorte andekate lavaüliõpilaste esiletõstmiseks ja tiivustamiseks.

Auhinna andis üle Teatriliidu esimees Ain Lutsepp eile õhtul pärast bakalaureuselavastuse "Ekke Moor" etendust Kanuti Gildi saalis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Liisa Saaremäel kinnitas, et Voldemar Panso ideed on teatritudengitele olulised ka täna. "See mõiste Panso kool ei ole kuhugi kadunud, ma arvan, et meie jaoks ta kannab töökuse sümbolit," ütles preemia laureaat.

Töökus ja pühendumine on sõnad, millega Liisat iseloomustavad ka kursusekaaslased 27. lennust.

Kursusekaaslane Jürgen Gansen rääkis, et Saaremäel avaldab tugevat arvamust ning seda võetakse kursusevenna sõnul tõsiselt. "Tal tihtipeale on väga palju ideid, kuidas võiks üht stseeni teha ja tihti ongi, et väga lahe, jah proovime," tõdes Gansen.

Teise kursusekaaslase Karl Laumetsa sõnul on Liisa heas mõttes nohik ning ääretult töökas. "Liisa on väga kirglik, uudishimulik, rõõmsameelne ja mis mulle tema puhul meeldib, et ta elab oma elu väga kirglikult," ütles Laumets.

Liisa lavatööde nimekiri on veel lühike, aga sinna mahuvad lisaks Ekke Moorile juba ka Arieli osa Shakespeare'i "Tormis" ning osatäitmine Linnateatri lavastuses "Veider orkester".

"Liisa on selline vastandite ühtsus, nagu tubli ja sõge, see nagu ütleb näitleja kohta nii mõndagi," arvas õppejõud Peeter Raudsepp. "Seal on sellist loomingulist pöörasust ja distsipliini ja eeskujuks olemist ja yin-id ja yan-id ja vastanditeks olemist," ütles ta.

Liisa jaoks on teatrikool olnud õppimise ja suurte muutuste rada ning tee leidmine iseendani. "See mis ma arvasin alguses, mingi unistus sellest on jäänud, mingi rõõm teha, aga elu annab vahendid. Eks ta on tee iseeendani," tõdes ta.

27. lennu näitlejaüliõpilasi saab lisaks "Ekke Moorile" näha ka Tallinna linnateatri lavastuses "Veider orkester", samuti VAT-teatri lavastuses "Klaasist loomaaed".

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: