Roman Baskin: teater on müsteerium ({{commentsTotal}})

27. novembril kandis kultuuriportaal üle Panso päevade raames toimuva kohtumisõhtu Teatri- ja Muusikamuuseumis, kus seekord oli külas lavakunstikooli lõpetanud IX lend.

Panso päevi ühendavaks selgrooks on igal aastal toimuv kohtumisõhtu Lavakooli vilistlastega. Igal aastal meenutatakse seiku koolipõlvest, õpetajaid ja õpetussõnu ning muidugi lennu lõpulavastusi. 1980. aastal õpetanud IX lennust olid kohal Arvo Kukumägi, Maret Mursa, Tõnu Oja, Madis Kalmet, Roman Baskin, Krista Viirand, Katrin Saukas, Ülle Kaljuste, Guido Kangur, Toomas Lõhmuste ning kursuse juhendaja Merle Karusoo.

Meenutati kooliaegu ning räägiti, mida tähtsat kolmkümmend viis aastat tagasi koolist kaasa võeti.

"Minu tulek sellesse kooli oli väga juhuslik, ma ei tahtnudki siia tulla. Klassivend tahtis väga näitlejaks saada, suureks õnnetuseks tema sisse ei saanud, aga mind võeti vastu," meenutab Arvo Kukumägi.

Roman Paskini sõnul on teater müsteerium: "Mõistmiselt peab tunnetamiseni jõudma. Kui tunnetuseni ei jõua, siis ega sa rollidele hinge sisse ei puhu. Me oleme suhteliselt ratsionaalne rahvas, me ei taha müstifikatsioonidest rääkida, kuigi mingi horoskoobi jura käib kogu aeg. Aga teater on tegelikult ju müsteerium. Näitlejatöö sisse mahub nii palju."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: