Lilia Sink avas Valgas oma loomingu ülevaatenäituse ({{commentsTotal}})

Kunstnik Lilia Sink esineb üle viie aasta oma loomingu ülevaatenäitusega, mille pühendab Maarjamaa 800. aastapäevale.

Singi tööd on väljas Valga muuseumis, sest kunagi Taheval elanud kunstnik peab end endiseks valgamaalaseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Viimastel aastatel pole Lilia Sink ei maalinud ega ka näitusi korraldanud, seda haruldasem on võimalus süüvida kunstniku loomemaailma.

"Kuna ma olen tegelnud selle teemaga, kes on Maarja ja üritanud seletada seda kaasaegses keeles, siis siin on pilt, mis on Bernt Notke "Surmatantsu" parafraas - "Elutants". See on DNA, meie pärilikkuse mudel, mis on meie geenides sees, hea ja kuri, läbi põimunud. Ja igaüks peab elus tunnetama iseendas neid kahte. Ja valikuid tegema," rääkis kunstnik Lilia Sink ise.

Näitusel on väljas ka Lilia Singi portreed. "Must hobune on mõistus, valge hobune on vaim. Must hobune ei pääse üle mere, ta ainult nuusutab seda vett. Aga valge hobune, vaim, lendab üle mere, lahendab probleeme, mida mõistus ei saa lahendada. Teadusega ei saa paljusid probleeme lahendada," märkis kunstnik.

Lilia Singi loomemaailma mahub ka loodust - maal Kaali järvest jääb kaunistama Valga muuseumi kunstikogu.

Näitus jääb avatuks 2. jaanuarini.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: