Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Avati Viive Noore graafika ja illustratsioonide näitus

Foto: fragment

Tuntud lasteraamatute illustraator ja graafik Viive Noor avas täna Viljandi Kondase keskuses oma nelja viimase aasta tööde näituse.

Väljapanek koosneb kahest osast: täiskasvanud vaatajale mõeldud graafikanäitusest "Armastuse puu" ja illustratsioonidest, mis valmisid Tiia Toometi peagi ilmuvale lasteraamatule "Mailill ja ülane", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi see polnud ehk taotluslik, on Kondase keskuses täna avatud aastalõpunäitus vägagi jõululik.

"Minu tööd tihtipeale sünnivad mingist sõnast või mingist kirjandusteosest, mis on lihtsalt aluseks. Siin ruumis on näiteks Punamütsikese pildid. Oma mõtetes ma töötlen neid edasi. See näitus on mõnes mõttes väga isiklik. Just need tööd, mis on minu tagas seinal, on väga isiklikud tööd ja need on tegelikult selle näituse aluseks," selgitas Viive Noor.

Lähipäevil ilmuva lasteraamatu "Mailill ja ülane" kirjutas Tiia Toomet spetsiaalselt Viive Noorele. "Tiia tuli mulle külla, me sõime õhtust, rääkisime maast ja ilmast, siis Tiia küsis, et mida ma tahaksin illustreerida. Ja mina siis jutustasin, milliseid pilte ma hea meelega teeksin ja siis Tiia läks ja kirjutaski selle raamatu valmis," meenutas Noor.

Viive Noore käekiri on täiesti eriline, kõik tema graafilised lehed ja raamatuillustratsioonid on viimistletud ülima peensusega. "Illustreerimine minu jaoks on täpselt samasugune kunst kui ükskõik milline kunst. Ja seda tulebki teha südamega, nii nagu sa ükskõik mida teed. Ühtegi asja ei tohi teha nii, et sa endast sinna midagi ei pane, see on loomulik," tõdes Noor.

Tema sõnul on lapsed need, kes tunnevad ja tajuvad ära, kui on midagi võltsi. "Ja laps ütleb selle ka välja, mis on väga piinlik vahel," tunnistas illustraator.

Viive Noore laual on praegu ootel kuus lasteraamatu käsikirja, tema tööde näitust Kondase keskuses saab vaadata 30. jaanuarini.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: