Mihkel Poll andis välja teise sooloplaadi ({{commentsTotal}})

Foto: Kaupo Kikkas

Eesti noorema põlvkonna tuntumaid pianiste Mihkel Poll andis välja oma teise sooloplaadi, kus kõlab Rumeenia, Ungari ja Eesti heliloojate muusika.

"Sooloplaadi ilmumine on interpreedi jaoks oluline teetähis, omamoodi loominguline kokkuvõte. Oma uuele plaadile olen valinud teosed 20. ja 21. sajandi heliloojate Enescu, Bartóki, Tüüri ja Kõrvitsa loomingust, see on muusika, mis on mind viimastel aastatel pidevalt saatnud," ütles pianist Mihkel Poll.

Mihkel Polli peatselt ilmuv heliplaat on pühendatud 20. ja 21. sajandi muusikale. Plaadile on valitud heliloojate George Enescu (Rumeenia), Béla Bartóki (Ungari), Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa (Eesti) looming. Tegemist on heliloojatega, kes on saavutanud tunnustuse nii kodus kui ka maailma muusikametropolides. "Bartóki ja Tüüri loomingus on olulisel kohal selged karakterid ning eredad rütmikujundid, Enescule ja Kõrvitsale on omased hilisromantilised ning impressionistlikud kõlamaailmad," ütles Mihkel Poll.

Plaadil kõlav viimane, Tõnu Kõrvitsa klaveripala "Hümn nähtamatule tuulekandlele" on loodud pühendusega Mihkel Pollile. Mihkel Polli debüütplaat ilmus 2009. aastal. "See oli mulle endale selline suur väljakutse, et kirjutada fantaasia ühelt poolt millelelegi ettearvamatule ja teiselt poolt sellisele klassikalisele, lihtsale vundamendile," ütles Tõnu Kõrvits.

Mihkel Poll on õppinud Eesti muusika- ja teatriakadeemias professor Ivari Ilja ning Londoni mainekas Guildhall School of Music and Drama’s professor Ronan O’Hora käe all. Hetkel jätkab Poll õpinguid muusika- ja teatriakadeemia doktorantuuris. Mihkel Poll on edukalt osalenud mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. 2010. aastal võitis Poll Guildhalli kooli Wigmore Recital Prize’i, millega kaasnes 2012. aastal soolokontsert Londoni Wigmore Hallis. Mihkel Poll on 2004. aasta Eesti kultuurkapitali aastapreemia ja 2013. aasta Vabariigi presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia laureaat..

Mihkel Polli sooloplaadi kaanekujunduse autor on Kaupo Kikkas ning plaadi annab välja Poola plaadifirma Dux.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: