Valiti parimad rahvatantsijad- ja muusikud ({{commentsTotal}})

Ansambel Rüüt
Ansambel Rüüt Autor/allikas: Erakogu

Laupäeval, 5. detsembril, andis Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts (ERRS) Pärnu Kontserdimajas toimunud tänuüritusel üle tunnustused valdkonna silmapaistvatele tegijatele.

ERRSi juhatuse esimees Kalev Järvela sõnas, et "Tunnustamise eesmärk on esile tõsta rahvatantsu ja rahvamuusika valdkonda edendanud inimesi. Tunnustus on kui tormituulte ajal pilve vahelt korraks välja ilmuv päike, et rõõmu valmistada ja meelde jääda."

Sel aastal jagati välja neliteist tunnustust kümnes eri kategoorias.

ERRS aasta tunnustuse "Lokulaud 2015" said:

Aasta tantsujuht – Helena-Mariana Reimann – tema juhendamisel võitis Tallinna Huvikeskus "Kullo" tantsuansambel Sõleke Peterburis korraldatud rahvusvahelisel festivalil "Interfolk in Russia" peaauhinna ning esimese koha folkloorikoreograafia kategoorias.

Aasta rahvamuusik – Heino Tartes – suuresti tänu tema tegevusele lõõtspillitraditsiooni säilitamisel ja edasiviimisel kuulutati Põlva 2015. aastal Eesti lõõtsapealinnaks. Eriti väärib tunnustamist tema töö eesti lõõtspilli valmistamise oskuste edasiandmisel ning rahvakandle mängu edendamisel.

Aasta kollektiiv – Lõõtsavägilased – aasta jooksul väga positiivselt silma paistnud noorte poiste ansambel.

Aasta toetajad – Haapsalu linn ja Lääne-Nigula vald – on ühise nõu ja jõuga võimaldanud Ristil Haapsalu C. Kreegi nimelise Muusikakooli pärimusmuusikaosakonna filiaali tegutsemist.

Aasta looja – RÜÜT – alternatiivfolkansambel, mille võlu peitub mitmekülgses ja otsinguterikkas lähenemises pärimusmuusikale. Novembris toimunud Uute Tantsude Konkursile esitati kolm RÜÜT’i muusikale loodud tantsu.

Aasta looja – Kristiina Siig – võitis uute tantsude konkursil kolm auhinda. Lasterühmade nooremas astmes II koht ja noorte segarühma tantsude arvestuses I ja II koha.

Aasta korraldaja – Valdo Rebane – korraldas selle aasta suvel 900 Eestimaa rahvatantsija, muusiku ja laulja sõidu Europeade`ile Helsingborgi.

Aasta korraldaja – Margit Kuhi – pikaajalise panuse eest väikenadlemängu edendamisse, toonud palju noori kandlemängu juurde.

Aasta koolitaja – Kadri Tiis – kõige nõutum rahvatantsumentor 2015. aastal.

Aasta sündmus – August Teppo Lõõtsatalu avamine – eesti lõõtspilli looja August Teppo (1875-1959) kodutalus Võrumaal Loosul avati pillimeistri majamuuseum.

Aasta sündmus – Meeste Tantsupidu 3 – ühendas sel suvel Rakvere staadionil eesti poisse ja mehi, väärtustades eesti meest ja tunnustades mehe väge.

Tallinna talvise tantsupäeva korraldamine, tantsurühm "Tantsusarvikud" – sujuv ja professionaalne suure ürituse korraldamine ühe tantsurühma poolt.

Pikaajaline panus valdkonna arengusse – Maie Orav – armastatud rahvatantsujuht, tantsulooja ning rahvakultuuri kandja, kelle looming lähtub pärimuskultuuri traditsioonidest. Kauaaegne tantsuansambel Tarvanpää kunstiline juht, folkloorifestivali "Viru Säru" ja laste folkloorifestivali "Porkuni Pillar" üks mõtte algatajatest. I Soome-Eesti tantsupeo kunstiline juht, Meeste tantsupidude idee algataja ja kõigi kolme meeste tantsupeo kunstiline juht.

Ürituse korraldamist toetas Eesti Kultuurkapital.

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts on 1988.a loodud rahvatantsu ja -muusika harrastajate ning kollektiivide ja juhendajate ühendus, mille eesmärgiks on rahvatantsu- ja rahvamuusika õpetajate ning harrastajate ühendamine ja esindamine ning valdkonna arendamine, esindades sel moel enam kui 26 000 rahvatantsija ja 1 100 rahvamuusiku huve.

ERRS on koostööpartneriks Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele UNESCO kaitse all oleva laulu- ja tantsupeoprotsessi säilitamisel, arendamisel ning selle raames noorte ja üldtantsupidude ning pillipidude korraldamisel.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: