Rakvere Teatri uuslavastus "Romaan" on tegelikult laulude õhtu ({{commentsTotal}})

Foto: rakvereteater.ee

Rakvere Teatri uuslavastus "Romaan" on välja kasvanud Toomas Raudami teosest "Tüdruk, kes läks lõhki".

Kui teatrimehed otsustavad avaldada armastust, loovad nad armastusromaani, mida lehitsetakse lauldes ja kirjanike mõtteid vahendades. Lavalugu "Romaan" tiirleb armastuse, kirjanduse ja muusika ümber. Armastuse valust ja rõõmust sünnivad sõnad ja kui need kõlama hakkavad, ongi see muusika.

"Avastasin selle Raudami teksti "Loomingust" katkendina raamatust, mis õige varsti ilmub," rääkis lavastaja Erni Kask AK-s. "Ta tundus absoluutselt kokku sobivat meie temaatikaga - raamatud, armastus, mis sünnib tänu raamatutele ja noormees või poiss, kes on nii-öelda platoonilises suhtes raamatukoguhoidjaga. Selles tükis on noormehe jaoks Raudami järgi raamat võti või tee nendesse maailmadesse, mis asuvad iga raamatu sees või raamatu taga."

Tüki idee sai Erni Kask Soomest Porist Rakastajat-Teatterist, mille populaarseim tükk on kohalike inimeste lugudel põhinev "Pori armastuslood".

"Algul oli mõte teha seda meie meeskvintetiga RAMMM, aga tundus, et see tee mida me RAMMM-iga viljeleme päris see tee ei ole nii muusikaliselt kui koosseisuliselt," lisas Kask. "Sest ma ise ei tahtnud laval olla ja siis olude sunnil ma seda sattusingi juhendama."

Mängivad, laulavad ja armastavad Margus Grosnõi, Tarmo Kesküll, Toomas Suuman, Imre Õunapuu ja külalisena Vootele Ruusmaa.

Erni Kase sõnul on "Romaan" tegelikult laulude õhtu, kus räägitakse ka tekste ja tema hinnangul on tegu suuresti grupitööga. Lavastuse kunstnik on Nele Sooväli, muusikajuht Tarmo Kesküll. Lauludele on uued sõnad kirjutanud Erni Kask ise, Toomas Suuman ja Üllar Saaremäe.

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: