Valdur Mikita: tõsine eestlane astub ikka teist korda ka sama reha otsa ({{commentsTotal}})

Foto: Peeter Laurits

Möödunud aastal mitmeid preemiaid võitnud kirjanik ja semiootik Valdur Mikita esitles täna oma värsket teost "Lindvistika ehk metsa see lingvistika". Nagu ka varasemates teostes on selleski raamatus olulisel kohal loomad, linnud, mets ja inimene.

Laiema avalikkuse teadvusse tungis Valdur Mikita ilmselt 2013. aastal ilmunud raamatuga "Lingvistiline mets", mis pälvis mitmeid auhindu. Tegelikult on see ja sellele eelnenud "Metsik Lingvistika" koos täna esitletud "Lindvistikaga" osa ulguvate rehade triloogiast.

""Lingvistilise metsaga" ma astusin ilmselt valusasti reha otsa ja siis ma mõtlesin, et mida see nö tõsine eestlane ikka teeb, ta astub ikka teist korda ka sama reha otsa," rääkis Mikita AK-s. Raamatu nimi "Lindvistika" on küll osalt kummardus lindudele ja viide animismile.

"Viimasel aastal me teame kuidas Nato lennukid teevad Eesti kohal madallende ja mulle näib, et üks tõsine eestlane teeb ka oma vaimusilmas Eesti kohal selliseid madallende. Ikka väike selline šamanistlik element on ka sees.

Seda raamatut kirjutades ma sain teada, et eestlase olemus ja hing on nagu Einsteini erirelatiivsusteooria, et me ei püüa seda kunagi kinni. See on kõige põnevam."

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: