Madis Kolk: me ei näe psühholoogiliselt valusat lugu, mida lavastus tegelikult on ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

"OPis" andis oma kommentaari värskele Tallinna Linnateatri etendusele "Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus" Madis Kolk, kes tõdes, et see tekitas temas pigem vastakaid tundeid.

"Selle näidendi puhul on rõhutatud seda, et see erineb Tallinna Linnateatri varasemast praktikast, aga minu jaoks see ei ole väärtushinnang," ütleb Kolk ja leiab, et huvitav olnuks hoopis see, kuidas Tallinna Linnateater sellise küllaltki omapärase lavastuse oleks just enda omaks teinud. "Seal on tegelaskujud nagu TTehhov, kes ei peaks jääma literatuurseks ja ja vormimänguliseks kõrvaltegelaseks, vaid võiks just sobituda Linnateatri võtmesse."

"Diana Leesalu on suurepärane dramaturg ja suurepärane lavastaja. Mulle jällegi tundus, et Diana Leesalu on sarnaste probleemide sõnastamiseks võimeline kirjutama võimsama teksti ja lavastama parema lavastuse kui see asi siin. Ta oli pandud silmitsi ühe valmis oleva Portugali tekstiga, mis justkui pidi Tallinna Linnateatrile tooma sellist repertuaarierinevust, aga ma ei oska ka öelda, kas see töötas," tõdes Madis Kolk.

Kolgi silmis jäi õhku teatav ebakõla materjali ja lavastuse vahele. "Loomulikult ma võtan need mängureeglid omaks, mida laval pakutakse, aga minu enda jaoks olnuks huvitavam, kui Linnateater ja Diana Leesalu ei oleks tundnud nii suurt aukartust selle justkui teistmoodi näidendi suhtes, vaid ta oleks teinud seda võtmes, mida see psühholoogiliselt eeldab."

"Praegu me vaatame laval sellist vormimängu, aga me ei näe tegelikult seda psühholoogiliselt valusat lugu, mis ta ju tegelikult on," leiab Madis Kolk lõpetuseks.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: