Endlas esietendub seikluslik lastelavastus "Kangelapsed" ({{commentsTotal}})

{{1449676216000 | amCalendar}}
Foto: Pressimaterjalid

Endla teatri suures saalis esietendub homme seikluslik lastelavastus „Kangelapsed“. Tempokas lastelavastuses leidub elemente lavavõitlusest, akrobaatikast ning tantsust ja kuuleb originaalmuusikat.

Endla teatri uus lastelavastus "Kangelapsed" on grupitöö, millel pole teksti autorit ega lavastajat. Loo kangelastel tuleb inimkond Pimeduse Printsi küüsist vabastada ning laulude, tantsude ja võitlusega see lõpuks õnnestubki.

Selleks, et vallutajat võita ja taastada tasakaal valguse ja pimeduse vahel, tuleb vapratel kangelastel paljude ohtudega silmitsi seista. Ja selgub, et päris palju kurjust võib peidus olla neis või meis enesteski.

"See tükk räägib neljast kangelaste koolis elavast õpilasest, kes elavad siis ka veel planeedil Happyla, mitte planeedil Maa, kes jubedalt otsivad endas mingeid sisemisi jõude, millega astuda maailmas toimuvale kurjusele vastu. Nad ei ole seda leidnud keegi. Ja siis ühel hetkel tuleb neile saatuslik telefonikõne," selgitas üks lavaloo autoreid Sander Rebane "Aktuaalses kaameras".

"Eks siin on välku, pauku, mürtsu, trummi päris palju. Me ei passi kogu aeg lava peal ühe koha peal ja ei räägi seda lugu, vaid ka tantsime jookseme ja hüppame. Ta on energeetliselt üsna laetud lavastus ja ma arvan, et see on vast kõige olulisem asi. Kuna me lõpetasime alles eelmisel aastal kooli, siis õnneks me ei ole veel nii maha jahtunud, suutsime üsna kiiresti need muusikalised numbrid omandada, tantsud ka," lisas samuti lavaloo autor Lauri Mäesepp.

Muusikaline kujundus on Lauri Mäesepalt ja Feliks Kütillt. Mäesepa ja Rebase kõrval astuvad lavale Fatme Helge Leevald ja Kristjan Lüüs teatrist Must Kast.

"Kangelapsed" on saanud inspiratsiooni Karl Edgar Tammi algmaterjalist.

Lavastuses lendavad loo nimitegelased Maale, et päästa inimkond Pimeduse Printsi küüsist. Selleks, et võikast vallutajast võitu saada ja taastada tasakaal valguse ja pimeduse vahel, peavad vaprad Kangelapsed silmitsi astuma mitmete ohtudega ning selgub, et päris palju kurjusekoljateid võib peidus olla meis enesteski. Sõpruse toel leiavad Kangelapsed ebakindluse ja kahtluste varjust üles selle päris "oma" - erilise tugevuse, mis aitab ka kõige kurjematele vaenlastele vastu astuda.

Endla sammassaalis on väljas ka Pärnu Vabakooli 1.-9. klasside õpilaste näitus "Kangelaps või kurjusekoljat" mis on sündinud ühendades Endla selletalvise lastelavastuse "Kangelapsed" ja kooli aastateema "Usun, ei usu" ideid ja maailmu ning inspiratsiooni on saadud ka kubismist ja Pablo Picasso loomingust. Näitus on avatud detsembri lõpuni.

Näidendi teksti ja lavastuse on teinud trupp, kujundus Illimar Vihmar, video Terina Tikka, valguskujundus Margus Vaigur, muusikaline kujundus Lauri Mäesepp ja Feliks Kütt, liikumine Kardo Ojassalu ja Helen Solovjev.

Laval Fatme Helge Leevald, Lauri Mäesepp, Sander Rebane ja külalisena Kristjan Lüüs (Teater Must Kast), ekraanil Märt Avandi.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: