Tristan Priimägi jagas filmisoovitusi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Nagu ka eelmisel nädalal, oli täna "Terevisiooni" stuudios istet võtnud Sirbi filmitoimetaja, kes rääkis kolmest uuest filmist.

"Süütuse mägi" režissöör Dagur Kári 

"Tegemist on Islandi filmiga. Sümboolne peategelane on üks ülekaaluline keskealine mees, kellel ei ole enam elule pretensioone, aga elul on tema jaoks varuks nii mitmeidki muutusi ja ta peb astuma eluga silmitsi ning tegema otsuseid, mis võivad tema elu muuta. Islandlased on üks südamlikumaid rahvaid, kellega mul on olnud au kokku puutuda. Võti on selles, et nad on nagu Euroopa budistid. Nad suudavad mõelda endasse paremasse kohta ja seda on ka filmides näha."

"Etturi ohverdus" režissöör Edward Zwick

"See räägib Ameerika supermaletajast Bobby Fischerist. Ta oli piinatud geenius - suurepärane maletaja, aga teda painasid mingisugused psühhoosid. Need, kes on maletajad, neile võiks see film olla suhteliselt kohustuslik."

"Puhta mõtte ruum" režissöör Puu Estonia

"See on Eesti uus dokfilm, mille peaosas on Jan Jõemets, kes oli Eesti Humanitaarinstituudi filosoofia õpilane ja hiljem ka õppejõud. Ta mõtted muutusid tema enda jaoks natukene liiga keeruliseks ja ta ei hallanud neid enam ja kool jäi pooleli. Nüüd aastaid hiljem on mindud tema juurde, kui ta üritab seda kooli ära lõpetada. Tema irdmõtlemises on tohutu karismaatilisus. Hea näide sellest, kuidas me peaksime rohkem sallima neid inimesi, kes ei mahu meie arusaama tavalisest maailmast."

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: