Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kontsertsari "Portree" on sel korral pühendatud Tõnu Kõrvitsa isikule ja loomingule

Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Täna õhtul alustab Tallinna filharmoonia uut kontserdisarja "Portree", mis on seekord pühendatud helilooja Tõnu Kõrvitsa isikule ja loomingule. Mustpeade majas toimuva portreeõhtu ajal antakse Tõnu Kõrvitsale üle ka aasta muusiku tiitel.

Tõnu Kõrvitsa portreeõhtul musitseerivad Eesti filharmoonia kammerkoor, Tallinna kammerorkester ja dirigent Kaspars Putninš ning Kirsi Tilk, Virgo Veldi ja Madis Metsamart. Heliloojaga vestleb tema elust ja loomingust muusikateadlane Evi Arujärv, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tõnu muusika sees on palju stiilimõjutusi, aga ta suudab seal kõik nii sundimatult kokku sulatada ja selles on meistri kätt. Lisaks on seal alalti kaks asja: üks on meloodia, laulu olulisus ja teine on loodusmuljed, looduspeegeldused. Need on mõistetavad keelest ja kultuurist sõltumata ja sellepärast ongi ta muusika nii populaarne," rääkis Arujärv.

Tänase kontserdi teeb eriliseks Filharmoonia kammerkoori ettekandes kõlav 12-osaline kooriteos "Päikeselaul", mis jõuab eesti publiku ette esmakordselt. Tsükli maailmaesiettekanne toimus 6. novembril New Orleansis.

"See on kirjutatud ühele väga vanale tekstile, mille kunagi ammu kirjutas Püha Franciscus ja see on sellise religioosse tagapõhjaga tekst, aga seal on väga palju juttu ka loodusest ja erinevatest loodusnähtustest," selgitas Kõrvits.

Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad nimetasid Tõnu Kõrvitsa aasta muusikuks. Tiitel antakse üle täna õhtul Mustpeade majas. Kontserdist ja auhinnatseremooniast jõuab rahvusringhäälingu eetrisse erisaade 10. jaanuaril.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: