Teisipäeval esitletakse kadunud Hardo Aasmäe "Mõttetute riikide aabitsat" ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Väidetavalt oli kadunud geograafiakandidaat Hardo Aasmäe veendunud, et eranditult iga riik maailmas on omal moel mõttetu. Teisipäeval ilmus Aasmäe raamat "Mõttetute riikide aabits". 

"Mõttetute riikide aabits" sai alguse ajalehes KesKus ilmunud seeriast. Kui algselt plaanis Aasmäe kirjutada 200 riigist, jõudis ta enne surma kirja panna vaid 40 riigi lood, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"Tal olid ju laiahaardelised teadmised ja kuna ta oli niivõrd uudishimulik, siis ta võis rääkida igast riigist fakte, mida sa entsüklopeediast ei leia. Palju käinud ja näinud inimesena oskas ta neid seostada," rääkis raamatu väljaandja Juku-Kalle Raid.

Raid rõhutas, et raamatu pealkirja ei maksa väga tõsiselt võtta, kuid avastamist on teoses kopaga. "Ta oli sügavalt veendunud, et iga riik on omal moel mõttetu ja ma ei suuda talle mitte kuidagi vastu vaielda," ütles Raid.

"Mõttetute riikide aabitsasse" on kokku kogutud Hardo Aasmäe lood maailma riikidest, lood ilmusid algselt kultuurilehes KesKus ajavahemikul 2003 kuni 2014. Raamatut esitletakse teisipäeval, 15. detsembril kell 17.00 Texas Honky Tonk & Cantinas Pikal tänaval.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: