Mikk Üleojale antakse üle Gustav Ernesaksa koorimuusika stipendium ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mikk Üleoja
Mikk Üleoja Autor/allikas: ERR

Gustav Ernesaksa Fondi haldusnõukogu otsusel saab 2015. aasta koorimuusika peastipendiumi dirigent Mikk Üleoja. Koorimuusika edendamise stipendiumi saab Eesti Naislaulu Seltsi juhatuse liige Meeli Müller ning õppestipendiumi dirigeerimisosakonna magistrant Miina Pärn.

Gustav Ernesaksa Fondi stipendiumid antakse pidulikult üle Olev Oja juubelikontserdil, mis toimub 13. detsembril algusega kell 16.00 Teater NO99 aatriumis.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse nõukogu esimehe, Raul Talmari sõnul iseloomustab Mikku muusikaline kompromissitus. "Mikk Üleoja juhatatud kontsertidel vaimustab kuulajaid muusika täiuslikkus, väljendusrikkus ja täpsus. Ta teeb oma tööd väga pühendunult," ütles Talmar ning lisas emeriitprofessor Kuno Arengu tsitaadi, kelle sõnul on Gustav Ernesaksa elutöö heades kätes, sest Eesti Rahvusmeeskoori veab südametunnistusega mees.

Mikk Üleoja (1970) lõpetas Eesti Muusikaakadeemia 1997. aastal Ants Üleoja dirigeerimisklassis ning kaitses samas 2004. aastal magistrikraadi Toomas Siitani juhedamisel.

Mikk Üleoja on juhatanud mitmeid koore, olnud laulupidudel liigijuht ja dirigent ning andnud välja viis plaati, sh Eesti Filharmoonia Kammerkooriga Mart Saare kooriloomingu salvestused "Luule, see ei tule tuulest", mis sai 2007. aastal Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ning mis nimetati aasta parimaks kooriplaadiks.

2002. aastal sai Mikk Üleoja Gustav Ernesaksa fondi õppestipendiumi ning ta on tänaseks esimene õppestipendiumi laureaat, kelle tööd väärtustatakse Eesti koorimuusika valdkonna ühe kõrgema tunnustusega, Laulutaadi-nimelise koorimuusika peastipendiumiga.

Gustav Ernesaksa Fondi koorimuusika arendusstipendiumi saab Eesti Naislaulu Seltsi juhatuse liige ning kauaaegne vastutav sekretär Meeli Müller, kes on üle 20 aasta olnud Eesti Naislaulu Seltsi pühendunud töötegija. Meeli Mülleri eestvedamisel avati käesoleva aasta augustis Elvas mälestusmärk armastatud koorijuht Ants Söödile.

Gustav Ernesaksa Fondi haldusnõukogu otsusel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimisosakonna ettepanekul saab Gustav Ernesaksa õppestipendiumi dirigeerimisosakonna magistrand Miina Pärn.

Gustav Ernesaksa Fond on asutatud 22. oktoobril 1993. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse, Eesti Kooriühingu, Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Muusikaakadeemia poolt.

Fondi eesmärk on jäädvustada Gustav Ernesaksa mälestust ning väärtustada koorimuusika-alast tegevust. Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika peastipendiumi ning koorimuusika edendamise - ja õppestipendiumi, mida rahastatakse Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ning SA Eesti Rahvuskultuuri Fond poolt.

 

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: