Seppo Zetterberg esitleb Tallinnas "Maailma ajalugu" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1450164504000 | amCalendar}}
Seppo Zetterberg
Seppo Zetterberg Autor/allikas: Postimees/Scanpix

15. detsembril kell 16 toimub raamatu "Maailma ajalugu" esitlus Rahva Raamatu kaupluses Viru keskuse 4. korrusel. Esitlusele tuleb Soomest kohale raamatu peatoimetaja Seppo Zetterberg. Temaga vestleb Marek Tamm.

Professor Zetterbergi juhtimisel koostatud "Maailma ajalugu" pakub üha enam globaliseeruva maailma kodanikule ülevaatlikku informatsiooni, käsitledes kogu maailma ajalugu alates esiajaloost kuni nüüdisajani. Soomes juba 11. trükini jõudnud raamatu on eesti keelde tõlkinud Erkki Bahovski ja Elle Vaht.

Tartu Ülikooli ajalooprofessor Tõnu Tannberg on Soome ajaloolaste raamatu kohta öelnud, et tänapäeva globaliseeruvas maailmas on usaldusväärne info omaette väärtus. "Professor Seppo Zetterbergi toimetatud "Maailma ajalugu" on just selliseks usaldusväärseks teejuhiks möödaniku tundmaõppimisel ja mõtestamisel," märkis Tannberg. "Raamatu tugevuseks on esinduslik autorkond, maailma ajaloo erinevate perioodide pädev käsitlus ja ladus kirjutamislaad. Eraldi väärivad esiletõstmist raamatu sobivalt valitud illustratsioonid ja kaardid, mis koos põhitekstiga moodustavad orgaanilise terviku, ning tasemel eestindus."

"Maailma ajalugu" annab üha enam üleilmastuva maailma kodanikule ülevaatliku teadmise tähtsamatest ajaloosündmustest ja ajaloolistest isikutest. Soomes juba 11. trükini jõudnud teos käsitleb kogu maailma ajalugu alates esiajaloost kuni nüüdisajani ja vaatluse all pole üksnes poliitiline ajalugu, vaid ka majandus-, sotsiaal- ja kultuuriajalugu. Sel moel pakub raamat konkreetsete ajalooepisoodide mõistmiseks vajaliku konteksti ja aitab saada aru, kuidas üks või teine sündmus omavahel seotud on.

Raamatu peatoimetaja Seppo Zetterberg (s. 1945) on Eesti lugejale tuttav, tema sulest on ilmunud raamatud "Eesti ajalugu" (2009), "Jüri Vilmsi surm. Eesti asepeaministri hukkamine Helsingis 13. aprillil 1918" (2004), "Kultuurisillad ja revolutsioonituuled. Helsingi eesti kogukond 20. sajandi alguses" (2013) jpt.

Zetterberg on töötanud üldajaloo professorina Helsingi Ülikoolis 1982–1988 ja Jyväskylä Ülikoolis 1997–2010. Aastatel 1994–1996 oli ta Soome Instituudi juhataja Eestis. Ta on Soome Teaduste Akadeemia liige, Tartu Ülikooli audoktor ja Õpetatud Eesti Seltsi auliige. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: