Draamateatris esietendus "Valgustaja" ({{commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Eesti Draamateatri väikses saalis jõudis publiku ette Uku Uusbergi autorilavastus "Valgustaja", mis on pühendatud näitleja Ivo Uukkivile.

Autor-lavastaja Uku Uusbergi sõnul räägib "Valgustaja" usust ning see on osa lavastustriloogiast, kuhu kuulub ka septembris Vanemuises esietendunud "Üritus", mille motoks oli armastus. Kui "Üritus" oli pühendatud näitleja Aivar Tommingase 60. juubelile, siis Valgustaja on kingitus juubelit tähistavale Ivo Uukkivile.

"Tegelikult on see ikka väga suur tunne ja ma unustan selle vahepeal ära, aga ta kinkis mulle selle sünnipäevaks. 2 kuud tagasi minu sünnipäeval hakkasime seda tegema ja nüüd peaks see valmis saama ja kui me siis edasi mängime, on see juba selline kestev juubelikingitus," tänas Ivo Uukkivi selle eest Ukut.

Ehkki mõlemad lavastused on lahendatud nn "teater teatris" võtmes, kõnelevad nad siiski elust ja inimestest laiemalt.

Uukkivi sõnul on Uku selline inimene, et ta paneb kõik, mis temas on, oma teosesse. "Tal on nii palju seda sees ja ta paneb selle kõik sisse - teater on meie ümbritseva peegel."

"Valgustaja" kunstnik on Kaspar Jancis ning osades lisaks Ivo Uukkivile Harriet Toompere, Tõnu Oja, Guido Kangur, Raimo Pass ja teised Draamateatri näitlejad.

 

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: