Pärnu linnavalitsus kuulutas välja arhitektuurivõistluse ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu linnavalitsus kuulutas välja vaid kahe nädala pikkuse arhitektuurivõistluse ühistranspordi keskterminali ehitamiseks.

Busside peatumis- ja parkimisala Pärnus Pika tänava ääres on koht, kuhu ühistranspordi keskterminal rajatakse ja arhitektuurivõistluse eesmärk on saada hoone parim arhitektuurne lahendus. Eesti Arhitektide Liidu esimees Indrek Allmann just seda rõhutabki.

"Kui korraldada avalikku konkurssi, siis korraldajate üks eesmärk võiks olla saavutada võimalikult suur osalejate arv, mille hulgast valida," toob Allmann välja. "Kui nüüd on kiire konkurss, siis peamiseks väljakutseks ongi see, et töid ei laeku ja nende hulgast leida sobilik on väga keerukas."

Ta leiab, et samuti ei ole võimalik võistlustööd nii lühikese ajaga ära teha, sest kõigil on muidki töid. Ja õieti pole ka, mille nimel pingutada. "Sellise hoone projekteerimine võtab minimaalselt arhitektidel aega 200-300 töötundi. Võtta niimoodi need töötunnid 2 nädala jooksul oma igapäevas pole reaalne."

Pärnu abilinnapea Rainer Aaviku hinnagul jõuab selle ajaga vajaliku töö ära teha küll. "Oleme päris kindlad, et selle ajaga jõuab korralikku teha küll. Me oleme turuosalistega sellele teemal paar nädalat eelnevalt vestelnud. Ja saanud kinnituse sellele, et on töö selle ajaga teostatav."

Aavik ütleb, et ehk tasub täpsustusena välja tuua see, et nad ei korralda tavapärast arhitektuurikonkurssi, sest nad soovivad saada vaid maja välist arhitektuurset lahendust.

Arhitektide Liit on koostanud arhitektuurivõistluste hea tava eeskirja, mille kohaselt peaksid žürii enamuse moodustama volitatud arhitekti kutsekvalifikatsiooniga arhitektid. Pärnu žüriis pole ühtki sellist.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: