"Maailma ajalugu" on nüüd tõlgitud ka eesti keelde ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Professor Seppo Zetterbergi juhtimisel koostatud „Maailma ajalugu" on jõudnud nüüd ka eestikeelse lugeja lauale. Teose tõlkisid soome keelest Erkki Bahovski ja Elle Vaht.

Soome ajaloolaste poolt kirjutatud "Maailma ajaloo" originaal ilmus 1988. aastal ning seda on vahepeal 13 korda uuendatud.

"Teos jõuab oma sündmustes peaaegu tänapäeva välja ja tegemist on aktualiseeritud väljaandega, mitte aegunud teosega," rõhutas ajaloolane Marek Tamm "Aktuaalsele kaamerale".

"Maailma ajaloo" peatoimetaja on professor Seppo Zetterberg, kes usub, et raamatu suurele populaarsusele Soomes on kaasa aidanud nii hea illustreeriv materjal kui ka suunatus laiemale lugejaskonnale.

Marek Tamme hinnangul on Soome ajaloolaste koostatud "Maailma ajalugu" kirjutatud väga selgelt Euroopa perspektiivist."Ma arvan, et eesti lugejale sobib raamat just seepärast, et me võime ennast pidada eurooplasteks ja ta annab meile toe, kuidas end eurooplasena mõtestada ja mõista maailma ajalugu."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: