"Tähesõdade" uhiuus, 7. peatükk teeb filmilegendidele kummarduse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

"Olgu jõud sinuga!" või "kurjuse impeerium" on väljendid, mida kasutatakse tänapäeval omavahelises suhtluses mitmes valdkonnas, olgu selleks usk või välispoliitika. "Tähesõdade" uus film on kinodesse jõudnud, esimeste osade mõjutused ilmnevad siiani nii levikultuuris kui ka uues filmis endas.

Juba ligi neli aastakümmet on USA popkultuuri mõjutanud Tähesõdade filmisaaga, millest viimane osa on pälvinud eelkõige inglise keelses meedias jälle suurt tähelepanu. Põhjuseks on uue osa kinodesse jõudmine, kus mängivad ka algses triloogias tuntud näitlejad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tähesõdade seitsmes peatükk peaks olema maiuspala nendele, kes mäletavad esimesi osi. Naasevad peategelased, kes võitsid vaatajate südamed kosmosesaaga alguses 1970. lõpus ja 1980. alguses.

Elukutseline filmihuviline Lauri Kaare meenutas hetke võtteplatsilt: "Han Solo ja Chewbacca tulevad tagasi oma laeva ja Solo ütleb: "Chewy, me oleme kodus." Enam kui 200-pealine võttegrupp jäid täiesti haudvaikseks, sest seal on väga palju esialgse saaga veterane - on inimesi, kelle isad ja emad Lucasega esimesi Star Warsi filme tegid," ütles ta.

Muidugi, kohal on Harrison Ford, kes kehastab "Visa hinge" tüüpi avarusseikleja Han Solot. Tegelane kannab siiani relva, mis meenutab Esimese ilmasõja sakslaste mauserit, eriti oma vinnas kukega.

Carrie Fisher on jälle printsess Leya, kuigi puuduvad aastakümnete taguses seikluses tähelepanu köitnud kosmosekurtisaani bikiinid.

Üle kahe meetri pikkune Peter Mayhew on Han Solo paarimees, hipipärdik Chewbacca. Asjatundjad on oletanud, et vahest saavad varsti linastuvas osas vanad tegelased hoopis surma. Enne esilinastust ei tohi aga asjassepühendatud saladusi avaldada.

"Mis saab vanadest tegelastest ja kuivõrd neile ekraaniaega või tegutsemisruumi antakse, see selgub juba kinos. Sellest, mida ma nüüd seitsmendast peatükist tean, ei saa veel täna mitte sõnagi iitsatada," muheles Kaare.

Tähesõjad ei lõpe: kavas on veel neli osa, mis pajatavad tulevastest ja eelnenud sündmustest. Tegelased - inimesed, plekist robotid, kiivritega kurikaelad või muud karvased ja sulelised - ei saa oma mõõkade akusid enne välja lülitada, kui piletisabad kaovad.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: