"Kirjandusministeerium" jagas raamatusoovitusi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pikkade pühade eel andis Mart Juur neli raamatusoovitust, mida kindlasti lugeda tasuks.

Jim Ashilevi "Kehade mets"

"Minu meelest on Jim saanud hakkama tõelise vägitükiga, sest kõigist kirjandusžanritest on noorsooromaan kõige keerulisem. Tema värske romaan "Kehade mets" saab sellega aga suurepäraselt hakkama," tõdes Mart Juur ja toob välja, et üks tema tuttav ütles, et see raamat sobib igale lapsevanemale, kes soovib oma lapse järele nuhkida, mis toimub tema mobiiltelefonis ja meilboksis.

Valdur Mikita "Lindvistika ehk metsa see lingvistika"

Ilmunud on kolmas osa Valdur Mikita lingvistika-triloogiast. "Mikita oskab jätkuvalt üllatada ja rõõmustada - ta on nagu ürask, kes uuristab end eestlase paksu koore alla ja kaevab sinna käike," tõi välja Juur, et Mikita leiab väikeseid eestlastele omaseid asju, mille ta suudab rääkida väga suureks.

Kalle Muuli, Tiit Pruuli "Vilja teine elu"

"See on tegelikult ajalooraamat, mis räägib meile 90ndate ja 2000ndate aastate Eestist - Vilja Savisaar on inimene, kellest saab rääkida lõputuid lugusid võimuvõitlusest nii Tallinnas kui Toompeal," ütles Mart Juur, et kuigi ta oli selle raamatu ilmumise suhtes väga skeptiline, siis üllatunus ta positiivselt.

Paavo Kivine "Paul Keres. Mälestusi. Materjale. Kirju."

"Kui Lurich on meie jaoks selline mütoloogiline legend, siis Keresega on paljud meist elanud samal ajal - samas oli ta justkui Baltimaade sfinks, keda teati-tunti, aga millist elu ta elas ja millised olid tema malemängudraamad, seda võisime me vaid arvata," nentis Juur, et Kivine on teoses läinud nii sügavale, et jääb ainult oodata, milliseid aardeid ta sealt leiab.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: