Kairi Tilga: tänane lugeja vajab isiklikku kontakti ({{commentsTotal}})

Aasta viimases "Kirjandusministeeriumis" rääkis Vilde muuseumi juhataja Kairi Tilga enda koostatud raamatust "Minu põsk sinu põse vastu. Eduard Vilde kirjad Rahelile".

"Vildet on peetud üheks läbiuuritumaks kirjandusklassikuks. Aga tõsi on, et tänane lugeja vajab väga isiklikku kontakti ja sedalaadi kirjad, memuaarid, päevikud ja tõlgendused aitavad tunnetada kirjanikku kui inimest." ütleb Kairi Tilga.

Salasuhe juuditar Raheliga mõjutas Vilde elulõppu drastiliselt. Suhte keerulisus, emotsionaalsus ja pingestatus mõjutasid suurel määral vananeva kirjaniku füüsilist ja vaimset tervist.

"See on tegelikult väga isiklik ja intiimne materjal, mis alles nüüd esmakordselt trükivalgust nägi," rõhutab Tilga, et tegemist on varem avaldamata materjaliga.

Suhe Vilde ja Raheli vahel kestis pausidega 1925–1933. Kirjad annavad suurepäraselt aimu Eduard Vilde elulõpu sisemaailmast, tema üksildusest ja suurest hingelisest depressioonist.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: