Mika Keränen: sakslased ja britid küttepuuvarastest ei kirjuta ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Ilmunud on juba seitsmes raamat Supilinna Salaseltsi sarjast, mis kannab sel korral nime "Küttepuuvargad" - teose autor Mika Keränen rääkis "Kirjandusministeeriumis" nii enda värskest teosest kui ka tema teoste põhjal vändatud filmist ja Eesti elust üldisemalt.

"Üle Tartu on see küttepuuvargus väga levinud - materjali kogumine oli seepärast eriti huvitav," tõdes kirjanik Mika Keränen "Kirjandusministeeriumus". "Sellest on mitu aastat möödas, kui mõtlesin, et mulle meeldiks kirjutada selliseid lasteraamatuid, kus on sees mingi Eesti enda lugu ja küttepuuvargused on seda kindlasti - sakslased ja britid kindlasti küttepuuvargusest ei kirjuta." Lisaks toob ta välja, et ei ole erilist vahet, kas sa kirjutad suurele või väiksele lugejale krimiromaani. "Tuleb ikka konksutada - näiteks esimest lehekülge ma kirjutan ikka kolmkümmend korda ümber."

Mika Keränen ei soovi Tartus olevat Supilinna liigalt üle tähtsustada. "Supilinnasid on mujal ka - olemas on nii Kalamaja, Pärnu ja Viljandi puuagulid ning ka Võrus on palju puumaju." Supilinna valis ta aga just seepärast, et see keskkond oli justkui valmis võttepaik raamatu jaoks. "Herne, Meloni, Oa ja Kartuli tänavanimed, Emajõgi kõrval, õlletehas mäe peal ja botaanikaaed külje all."

Supilinna Salaseltsi kangelased ei saa tema sõnul aga kunagi suureks. "Nad ei vanane ja ega hakka musitama üksteist - nad hakkavad tegelema ehk mingite uute hobidega, aga üldiselt on nad igavesti selles vanuses nagu praegu."

Keräneni Supilinna lood on ilmunud ka soome, läti ja vene keeles. "Lätis läheb mu teostel väga hästi, aga Soomes olen ma nobody, mille peale ma polegi aga kurb, pigem rõõmus - väga tore on vahel olla nobody."

Režissöör Margus Paju filmiga "Supilinna salaselts" oli ta üldiselt rahul, aga kahte asja siiski muudaks. "Mul tekkis ikkagi prantsuse buldogi igatsus ja natukene oleks võinud rohkem vinti üle keerata - üks Škoda politseiauto võinuks vabalt sõita jõkke ja pürotehnikat oleks võinud rohkem kuhjata."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: