Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Viis palgalist kunstnikku on selgunud

{{1450274378000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Eesti Kunstnike Liit valis 73 esitatud taotluse seast välja 5 kunstnikku, kes hakkavad saama kolme aasta jooksul palka. Esimesel aastal on brutopalga summaks 1001 eurot .

Viis palgalist kunstnikku on:

Kaido Ole

Marge Monko

Kris Lemsalu

Mark Raidpere

Anu Vahtra

Palgalised kunstnikud valis välja Eesti Kunstnike Liidu poolt määratud komisjon koosseisus Vano Allsalu ja Elin Kard (Eesti Kunstnike Liit), Sirje Helme (Eesti Kunstimuuseum), Rael Artel (Tartu Kunstimuuseum), Anders Härm (Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum), Taaniel Raudsepp (Tallinna Kunstihoone), Markus Toompere (Tartu Kunstimaja), Maria Arusoo (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus), Kai Lobjakas (Eesti Tarbekunsti- ja Disaini Muuseum), Kadri Laas (Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus).

"Ma väga loodan, et see meede jätkub, et me saame ka järgmisel aastal kunstnikele palkasid jagada, kuna tegemist on väga kogenud heade kunstnikega, siis loodan et nad saavad kõrgendatud tähelepanuga hakkama," kommenteeris Eesti kunstnike liidu asepresident Elin Kard "Aktuaalsele kaamerale".

Konkursi võitjatega sõlmib loomeliit lepingu vastavalt töölepingu seadusele. Palga saaja kohustub andma loomeliidule lepinguperioodil iga-aastaselt oma erialasest tegevusest vabas vormis ülevaate.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: