GALERII: Toetuskontsert ja -marss EMTA saali ehituseks ({{commentsTotal}})

{{1450366320000 | amCalendar}}

Täna toimus Tallinna Toomkirikus suur jõulukontsert Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saali ehituse toetuseks. Kontserdil kõlas Arvo Pärdi teose “Väike litaania” Eesti esiettekanne.

Esimeses hoones käib õppetöö juba 16 aastat, teist osa, kus peaks asuma 500-kohaline kontserdisaal ja bläck-box tüüpi teatrisaal, ei ole aga siiani ehitama hakatud. Et poliitikutele ja teistel otsustajatele akadeemia saaliprobleemi meelde tuletada, korraldati täna Toomkirikus kontsert, kus esmakordselt Eestis esitati Arvo Pärdi uudisteost "Väike litaania".

Muusikaakadeemia vilistlase Jaan-Eik Tulve sõnul toetub meie omariiklus just kultuurile ning seetõttu puudutab kultuurihariduse teema kogu rahvast. "On väga kahetsusväärne, et 25 aastat pärast iseseisvuse taastamist, rahu ja majandusliku õitsengu tingimustes pole veel meie riik suutnud või pole leidnud võimalusi, et aidata tänapäevaste Arvo Pärtide ja Eduard Wiiraltite õppimistingimuste parandamist, sest me räägime täna EMTA saalist, aga tegelikult on kunstiakadeemia üldse ilma majata," selgitas EMTA vilistlane.

EMTA arendusprorektor Professor Helena Tulve sõnul on suur harjutus ja esinemissaal konkurentsivõimelise muusikahariduse elementaarne osa, sest suures saalis musitseerimiseks tuleb kasutada teistsugust tehnikat kui väikeses ruumis. "See ei ole mingisugune luksus, see ei ole midagi enneolematut - see oleks kõige loomulikum asi, mis kuulub muusikahariduse baasi juurde, kuna ilma selle saalita pole võimalik koolitada konkurentsivõimelisi, edukaid muusikuid, näitlejaid ja lavastajaid," rääkis Tulve.

Muusika- ja teatriakadeemiale oli toetust avaldama tulnud palju kultuuri- ja avaliku elu tegelasi, riigikogu ja valitsuse liikmeid. Helilooja Arvo Pärdi sõnul tunneb maailm Eestit peamiselt meie muusika kaudu. "Nad oskavad hinnata meie interpreete, lauljaid, koore, dirigente, heliloojaid. ja need heliloojad, dirigendid, lauljad on kõik õppinud meie muusikaakadeemias," rääkis Pärt.

Kontserdi järel mindi 19 trummi põrina saatel tulevase saalihoone krundile, kus ehitud jõulupuul süüdati oma saali ootuses kulunud aastaid sümboliseerivad 19 küünalt.

 

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: