Uued "Eesti lood" tutvustavad youtuber'eid, ökonoori ja muusikuid ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kinos Artis esilinastuvad täna selle aasta neli esimest dokumentaalfilmi "Eesti lugude" sarjast. Projektijuhi Maarja Pärsimi sõnul on Eestis veel palju rääkimata lugusid ning seetõttu on iga film ka oma nägu.
Maria Kiviranna ja Robi Uppini film "Mängur" jutustab maarjamaa tuntuimast "youtuber'ist" HD-Tanelist ning katsub mõista ja vaataja jaoks avada fenomeni tagamaad.

"Televiisor ei paku enam huvi content'i mõttes ja noored lähevad kuhugi mujale otsima endale meelelahutust," rääkisid dokumentaalfilmi "Mängur" autorid Robi Uppin ja Maria Kivirand AK-le. "Ja väga tihti on see seotud arvutimängude maailmaga. Youtuber'id nagu HD Tanel teevad videoid uutest mängudest, mida noored vaatavad ja saavad ülevaate. Tal on oma fännklubi ja ta hoiab põnevust kogu aeg üleval. Temast kujuneb iidol teistele noortele ja paljud tahavad ise saada youtuber'iteks, see on nagu tänapäeva popstaar."

Peeter Vihma on oma filmis "Juhtmevaba elu" võtnud vaatluse alla noored Jimi ja Maarja, kes otsustasid välja rabeleda tarbimisühiskonnast ning rajasid Lahemaale metsatukka oma juhtmevaba ökoelamise.
Mati Põldre film "Terapeut" jutustab trubaduurist ja laevamuusikust Olavi Kõrrest, kes õpetab Pärnu Toimetulekukoolis erivajadustega lastele muusikat.

Ave ja Antti Häkli dokumentaalfilm "Suurlinna biit" viib meid aga Londonisse, kus särav ja ambitsioonikas muusik Liis Hirvoja pingutab, et suurlinnas läbi lüüa.

Ideid laekus "Eesti lugude" konkursile 80 ringis. Valdavalt on teemad eriilmelised ja moodustavad justkui ajastu kroonika.

"Seekord on esindatud kooseluseaduse teema - selliseid ideid tuli päris mitu," rääkis sarja "Eesti lood" projektijuht Maarja Pärsim. "Ja huvitaval kombel laekus ka neli tänavakunsti ideed ja loomulikult me ühe ikkagi valisime välja. Üldiselt on pilt positiivne - kurbasid kurbasid lugusid ei taheta jutustada ja neid ei ole."

Uue aasta esimene "Eesti lugu" läheb ETV eetrisse 6. jaanuaril.

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: