Pärnu bussijaama arhitektuurivõistluse peapreemia sai arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu bussijaama arhitektuurivõistluse peapreema - 1150 eurot - sai arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal. Võidutöö nimega Speed on žürii hinnangul funktsionaalne, lahendades ka rattaringluse küsimuse, ja sobib bussijaamaks paremini.

Aga ka teisele kohale platseerunud osaühingu BOA võistlustöö Saluut oli heal tasemel. Teise koha preemia on 650 eurot. Võistlusele laekuski vaid kaks tööd.

"Iseenesest on hea meel tõdeda, et mõlemad esitatud tööd on väga heal tasemel, aga tööd on täiesti erinevad," arvas Pärnu abilinnapea Rainer Aavik AK-s. "Kui teise koha töö on efektsem, siis esimese töö puhul me nägime selgelt funktsionaalsust, nägime seda, et sellel hoonel on reaalne potentsiaal kujuneda ühistranspordikeskuses või selliseks sõlmeks ja väga hästi ühendab ta ka inimeste edasistumisvõimalusi. Samamoodi lahendab ära rattaringluse küsimuse ja pakub inimestele ka muid võimalusi peale selle, et lihtsalt bussi peale istuda."

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Reet WeidebaumHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: