Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Avati Tartu kunstnike aastalõpunäitus

Tartu kunstnike aastalõpunäitusel on koos erinevate generatsioonide kunstnike teosed - näituse on kujundanud Eike Eplik

Aastanäitusele saatsid Tartu kunstnikud tavapäraselt palju maale. Näitusel näeb nii klassikalist maalikunsti, kaasaegsemat maali ja ka paari naivistlikku tööd. Näituse kujundaja Eike Eplik on eriilmselised tööd omavahel kokku sobitanud.

Näituse kujundaja Eike Eplik ütles "Aktuaalsele kaamerale", et nad püüdsid kombineerida ka hästi klassikalisi töid ning kaasaegseid maale, panna neid kõrvuti, et nad teineteist täiendaksid. "Mõne koha peal see õnnestus päris hästi. Kohati võib-olla mitte nii hästi, aga eks siis peab tulema ise vaatama." Samuti ta loodab, et vanameistrid on ka ise rahul, et nad on sattunud noorte vahele - see oleks tore, sest tema arust nad sobisid omavahel hästi.

Eike Epliku sõnul on aastanäitusel piiratud ruumi tõttu maale kõige lihtsam eksponeerida, sest suured installatsioonid nõuaksid lihtsalt liiga palju ruumi. Ka ei ole Epliku arvates harjutud video-ja heliteoseid näitusele saatma, sest aastanäitusega on maalikunstnikel ja skulptoritel pikem traditsioon. Tema sõnul võiks olla rohkem erinevaid meediume, kuigi üks heliteos ja video siiski näitusel on.

Aastalõpunäitus jääb Tartu kunstimajas avatuks 10. jaanuarini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: