Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Loomehäkk toob inimesed kokku kultuuriarendusi looma

Jaanuari lõpus toimub Tallinnas esmakordselt Loomehäkk, mis toob kokku üle 100 inimese uusi lahendusi ja arendusi looma.

Loomehäkk ehk loomealade hackathon toob kokku IT- ja loomeinimesed ning äriarendajad, et 48 tunni jooksul luua uusi tooteid ja teenuseid sellistes valdkondades nagu mängundus, filmitööstus, kultuuripärand, muusika, disain, televisioon, kunst, kirjandus ja etenduskunstid.

"Loomemajandus kasvab maailmas mühinal ja ükski loomevaldkond ei saa läbi digirakendusteta. Neid me Loomehäkil tegema hakkamegi," selgitas üks ettevõtmise korraldajatest, inkubaatori Digix asutaja Martin Aadamsoo. Tema sõnul on tegu esimese laiapõhjalise loomemajanduse hackathoniga Baltimaades ja plaan on koos partneritega muuta see iga-aastaseks. Loomehäki teise korraldaja, Tallinna ülikooli avatud akadeemia esindaja Marek Mühlbergi sõnul on läbikäimist programmeerijate, loojate ja ettevõtjate vahel vähe, kuigi just sellistest meeskondadest tekkivad kõige edukamad ja elujõulisemad loomeettevõtted.

Loomehäkk on intensiivne kahepäevane arendusmaraton, mille käigus arendavad meeskonnad välja töötavad digirakendused. Loomehäkile võib tulla oma idee ja meeskonnaga, aga ka teiste arendusmõtteid otsima. Kõik hackathoni partnerid pakuvad oma valdkonnas välja probleeme, arenguvõimalusi või trende, mille ümber Loomehäkil osalejaid tooteid ja teenuseid arendada saavad. Reede pärastlõunal esitletakse ideid, moodustatakse meeskonnad ja asutakse mentorite juhendamisel häkkima. Pühapäeva õhtul esitletakse tulemusi žüriile, kes valib välja parimad.

Parimaid lahendusi saavad meeskonnad edasi arendada Eesti esimeses digitaalse loovmeedia inkubaatoris Digix.

Osalejaks saab registreeruda internetis.

Loomehäki korraldavad inkubaator Digix ja Tallinna ülikooli avatud akadeemia ning selle juhendajateks on eksperdid ERRist, PÖFFist, Eesti kunstiakadeemiast, Elionist, Viljandi kultuuriakadeemiast, BFMist, MusicEstonia’st, Eesti filmi instituudist, Eesti rahva muuseumist, Eesti rahvusarhiivist, filmiarhiivist, EBSist, Eesti ettevõtluskõrgkoolist Mainor, IT kolledžist ja teistelt partneritelt.

Ettevõtmine leiab aset 29.-31. jaanuarini.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: