Täna kuulutatakse välja parimad muusikasündmuste ideed ({{commentsTotal}})

Muusika-aasta projektijuht Kristel Üksvärav
Muusika-aasta projektijuht Kristel Üksvärav Autor/allikas: ERR

Täna, 29. detsembril kell 20 kuulutatakse Lennusadamas välja EV100 muusikasündmuste ideekonkursi võitjad. Ühtlasi annab muusika-aasta teatepulga üle merekultuuri aastale.

EV100 muusikasündmuste ideekonkursi eesmärgiks oli leida ideid muusikalistele suursündmustele, mis toimuvad ajavahemikus aprillist 2017 kuni veebruarini 2020 ning oleksid väärilised tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Esitatud ideed pidid sisaldama vähemalt 20 minuti ulatuses uue heliloomingu ettekandmist. Konkursist olid oodatud osa võtma muusika loojad ja esitajad ning sündmuste korraldajad, kes pakuksid ühiselt välja oma nägemuse tulevasest muusikasündmusest.

Ideekonkursile laekus kokku 66 ideed, millest žürii tõstis esile kümme nende hinnangul sobivaimat. Ideekonkursi auhinnafond oli 15 000 eurot, mis jagunes esiletõstetud ideede vahel vastavalt žürii ettepanekule. Esiletõstetud ideede edaspidist elluviimist on kavas toetada EV 100 juubeliprogrammi vahenditest.

Laekunud ideid hindas žürii, kuhu kuulusid Olav Ehala, Jaak Sooäär, Liis Kolle, Margus Kasterpalu, Marko Lõhmus, Villu Veski, Jorma Sarv ja Kristel Üksvärav.

Konkursi viisid läbi EV100 korraldustoimkond koostöös Muusika-aastaga 2015.

Tänaõhtusel Muusika-aasta lõpetamise galal tuleb maailmaesiettekandele muusika-aasta teos "Beebisümfoonia", mille valmimisele on kaasa aidanud heliloojad Margo Kõlar, Liis Viira ning paljud muusika-aastal sündinud lapsed.

Lõpugalal antakse antakse teatepulk edasi merekultuuriaastale.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: