Merekultuuriaasta kutsub üles nägu mere poole pöörama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Järgmine aasta on Eestis pühendatud merekultuurile, mis annab taas põhjuse küsida, kas oleme lihtsalt mereäärne rahvas või mererahvas.

Algava merekultuuriaasta moto on "Näoga mere poole", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Merekultuuriaasta projektijuht Karen Jagodin ütles, et juba 1. jaanuaril on võimalik minna Tallinna lennusadamast merele ja teha talviseid sõite merel.

Kõiki aga oodatakse osalema ideekonkursil, kuhu oodatakse loomingulisi ideid, mida saaks järgmise aasta jooksul teostada ja mis käsitleksid merd eelkõige inspiratsiooniallikana.

"Meri on nähtus, mis tegelikult läbib erinevaid kultuurivaldkondi sellise nähtamatu niidina ja inspireerib nii kirjanikke, heliloojaid, arhitekte kui ka kunstnikke. Et näidata seda, kuivõrd palju loomeinimesed saavad insipratsiooni merest, on just see, miks ootame ideid konkursile," selgitas Jagodin.

Ta lisas, et merekultuuriaasta moto väljendab eesmärki mitte panna inimesi ainult füüsiliselt oma tegevustes end merega rohkem seostama ja mere ääres käima, vaid ka vaimselt oma väärtushinnangutes ja hoiakutes merd austama, väärtustama ja hindama.

"Koputaks õlale kõigile neile, kes arvavad, et meri on neist kaugel, kuna nad elavad metsade keskel - Eestis ei ole meri kuangi liiga kaugel," sõnas Jagodin.

Lisainfot merekultuuriaasta programmi kohta saab veebilehelt merekultuur.ee.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: