2015. aasta raamatumüügitabelit juhib Andrus Kivirähk ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti suurima raamatumüüja Rahva Raamatu 2015. aasta müüduimad raamatud on Andrus Kivirähki lasteraamat "Karneval ja kartulisalat" ning jõulude eel ilmunud Margit Kilumetsa "Jaak Joala. Kuulsuse ahelad".

Populaarseimate raamatute esikolmikusse jõudis Andrus Kivirähk tänavu koguni kahe raamatuga – kolmas Eesti 2015. aasta müüduim raamat on Kivirähki novembri keskel ilmunud "Oskar ja asjad".

"Nagu on näha Rahva Raamatu aasta müügitopi sajast esimesest raamatust, tegid ka tänavu ilma avalike elu tegelaste elulood – näiteks läks kõikidel Joala raamatutel väga hästi. Samuti on avaliku elu tegelaste eksabikaasadel esikümnes oma kindel koht ja nii Evelin Ilvese raamat "Kirju" (5. koht) kui Tiit Pruuli ja Kalle Muuli "Vilja teine elu" (9. koht) olid pärast ilmumist kiired edetabelivallutajad," märkis Rahva Raamatu turundusjuht Airi Ilisson-Cruz. Esikümnesse jõudis ka Katrin Saali Sauli "Naiseks olemise kunst" (8. koht) ning Lea Dali Lioni "Joonista valgus" (11. koht).

Valdur Mikita äsja ilmunud raamat "Lindvistika ehk metsa see lingvistika" tõusis TOPi esiotsa (6. koht) loetud päevadega pärast ilmumist ning jääb sinna ilmselt veel pikaks ajaks.

Esikümnest leiab ka kaks rahvusvahelist laste filmiraamatut – "Lumekuninganna soenguraamatu" (4. koht) ja "My little pony. Mängi väikeste ponidega" (7. koht, raamat oli ka mulluses aastatopis kõrgel kohal).

Mulluse aasta edetabeli suurelt lukku pannud Vahur Kersna "Ei jäta elamata" lööb laineid ka tänavu, olles 2015. aasta TOPis13. kohal.

"Eraldi väärib väljatoomist 40 aastat tagasi esmakordselt ilmunud lastehitt, Julius Oro "Muna", mis on aasta TOPis esimese kahekümne hulgas, jäädes napilt alla rahvusvahelisele hitile "Grey" ja Justin Petrone suve algul ilmunud "Minu Eesti 3"-le," lisas Ilisson-Cruz.

Samuti saab välja tuua täiskasvanute värviraamatute plahvatuse, tänavu ilmus palju uusi värviraamatuid ja näiteks detsembrikuu TOPistki leiab suisa kaks täiskasvanute värviraamatut.

E-raamatute TOPi ostetuim raamat oli Walter Isaacsoni raamat "Steve Jobs"

2016. aasta hittide hulgas on suure tõenäosusega Sofi Oksaneni viies raamat "Norma", mille ilmumist eesti keeles on oodata aasta esimeses pooles. Tõenäoliselt jätkab aasta algul head müüki Hardo Aasmäe raamat "Mõttetute riikide aabits", kuid niisamuti ka ülejäänud detsembrikuu TOPi raamatud – st kuna seal ei ole ühtegi jõuluspetsiifilist raamatut, siis näeb aasta alguse TOP ilmselt üsna sarnane välja detsembrile.

Rahva Raamatu 2015. aasta TOP 10:

 1. "Karneval ja kartulisalat" Andrus Kivirähk

2. "Jaak Joala. Kuulsuse ahelad" Margit Kilumets

3. "Oskar ja asjad" Andrus Kivirähk

4. "Lumekuninganna. Soenguraamat" Disney, Amy Weingartner

5. "Kirju" Evelin Ilves

6. "Lindvistika ehk metsa see lindvistika" Valdur Mikita

7. "My little pony. Mängi väikeste ponidega" Katherine Eaves

8. "Naiseks olemise kunst" Katrin Saali Saul

9. "Vilja teine elu" Tiit Pruuli, Kalle Muuli

10. "See mis ei tapa. Millenniumi sarja IV raamat" David Lagercrantz

Kogu edetabelit on võimalik vaadata Rahva Raamatu kodulehelt.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: