Mark Soosaare juubelinädal jätkub ETV2-s teemapühapäevaga ({{commentsTotal}})

{{1452332101000 | amCalendar}}
Foto: Kinoliit

5. jaanuarist alates on ETV ning ETV2 ekraanidele jõudnud suur hulk Mark Soosaare filme, andes 70. sünnipäeva puhul läbilõike tema filmograafiast.

"Maised ihad" 9. jaanuaril kell 15.55 ETV's

Eduard Wiiralti lugu. Mees saatanaga. Kunstnik, tema looming, tema isiksus läbi aegade, läbi inimeste, läbi kunsti.

"Hülgepüüdjad" 10. jaanuaril kell 19.30 ETV2's

Kui põlised ruhnlased 1944. aastal Rootsi põgenesid, kutsusid nad naabersaare kihnlasi omale koduhoidjateks. Ruhnlased lootsid peagi tagasi tulla ning iidseid kombeid ja unikaalset eluviisi jätkata. Kihnlastel jagus kannatust elada Ruhnus kolmkümmend aastat, siis lahkusid ka nemad saarelt… Filmimees Mark Soosaare esimene lõpetatud film jälgib Kihnust ja Manõjast pärit meeste hülgeküttimise traditsioone. Film on restaureeritud ja helindatud aastal 2015.

"Vaarao sõjavägi" 10. jaanuaril kell 19.50 ETV2's

Paljude rahvaste folklooris on legend, kus räägitakse, et hülged pole loomad, vaid inimesed. See olevat vaarao sõjavägi, kes uppus Punases meres ja on sealt laia ilma rännanud. Läänemerel kütiti hülgeid juba ammu enne piiblilegendi sündi. Filmis kõneldakse rahvusvahelisest koostööst seoses merereostusega ja järjest täiustuvast jahipidamisviisist, mille ees hülged on kaitsetud.

"Liblikate kodu" 10. jaanuaril kell 20.35 ETV2's

"Eesti talufilmi" võtetest, kus autori isa Johan Soosaar mängis oma lapselapse Kadrianniga peitust ja soojendas üles külmunud liblikaid, on möödunud 25 aastat. Nüüd on Mark Soosaar ise oma tütretütre Melissega vanas talumajas, kumbki tegelemas oma armastusega, mille kaugust mõõdetakse meedia bittides ja baitides.

"Eesti talufilm" 10. jaanuaril kell 21.10 ETV2's

On kevad. Liblikad, kes riputavad talveuneks aida ja rehetoa lagedesse rippuma, ärkavad elule. Vana mees ja väike tüdruk mängivad peitust. See on ka peitusmäng ajaga, mis teeb meie kallal halastamatut tööd. Lühifilmi raamib Juhan Viidingu ja Tõnis Rätsepa poolt juhitav mängufilmigrupp, kes vanas talus toimuvast kommertsfilmi väntavad... Ivalo Randalu juhtimisel improviseeris filmile muusika Rolf Uusvöli koos Toomas Velmeti ja Samuel Saulusega.

"Meretagused" 10. jaanuaril kell 21.20 ETV2's

Kogu oma elu Manijal elanud ning 75. aastat sammuval "Meretaguste" peategelasel postiljon Paulil on asja igasse väikesaare perre, küll lehtede ning kirjade, küll pensioni ja põrutavate külauudistega. Pauli elu tipphetk saabub siis, kui ta hõljuki pardal uhkelt üle jäätunud mere kihutab ning Manija kihnlastele eurosid jagama hakkab... Mark Soosaare täispikk tõsielufilm, mille jäädvustamiseks kulus 7 aastat, loob humoristliku koondportree väikesaare isepäisest kogukonnast.

"Elu ilma" 10. jaanuaril kell 22.30 ETV2's

Dokumentaalfilm elust, kus argipäev jätab noore ilma armastusest, kodusoojusest ja hellusest.

"Aeg" 10. jaanuaril kell 23.05 ETV2's

Lihtsa üldinimliku sisuga film aja kulgemisest meie elus ja tegevuses. Filmis on kasutatud mitmeid eksperimentaalseid tehnilisi võtteid.

"Mees ja naine" 10. jaanuaril kell 23.15 ETV2's

Filmi autor Mark Soosaar parodeerib näitlejate Juhan Viidingu ja Ada Lundveri abiga mitmeid populaarseid filme: Claude Lelouchi "Mees ja naine", Grigori Kromanovi "Viimne reliikvia", Eesti Reklaamfilmi toodangut jm.

"Härra Vene maailm" 10. jaanuaril kell 23.35 ETV2's

Film Leonhard Venest, kollektsionäärist ja mõtlejast, ühe vana mehe maailmast ning harrastustest.

"Pühapäevamaalijad" 11. jaanuaril kell 00.05 ETV2's

Dokumentaalfilm tutvustab vaatajatele eesti isetegevuslike kunstnike loomingut. Omapärane Kihnu kunstnike meremaalistiil, Paul Kondase naiivsed kompositsioonid ning Armilde Orno ja Linda Lepiku primitiivsed loodusmaalid on kokku üks rõõmsameelne pildikogu.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: