Tallinna Linnateatris toimub kohtumisõhtu "teater | valik" ({{commentsTotal}})

Tallinna linnateater.
Tallinna linnateater. Autor/allikas: ERR

Eesti Teatri Agentuur ja Eesti Etendusasutuste Liit korraldavad jagatud mõtete sarja kohtumisele „teater | valik” - kaks korda aastas toimuv sari „teater | ...” viib kokku hetkel aktuaalsed teatrit puudutavad küsimused ja kõnelejad, keda üldjuhul neil teemadel sõna võtmas ei kuule.

Seeläbi proovitakse avardada teatrist kõnelejate ringi ning pakkuda kuulajaile uusi inspireerivaid vaatepunkte. Samas sarjas on arrutletud juba ka teemadel „teater | ruum”, „teater | keel”, „teater | tabu”, „teater | väärtus”.

2016. aasta alguses toimuva seminariga tähistame EETEAL-i 25. sünnipäeva ning seetõttu kõneleme teatrimaastikul tegutsejate valikupõhimõtetest. Kas valikuid mõjutab eelkõige sisemine või väline sundus? Kas valikud on kunstilised või rahalised? Kas eelistada vabakutselisust või tööd repertuaariteatris? Kas valik teha teatrit Eestis toob kaasa reaalse võimaluse sotsiaalselt olulisteks tegudeks? Mis on ühe või teise teatrimudeli plussid ja miinused ning mille alusel neid valikuid vaagitakse?

Teemapäeval kõnelevad õiguskantsler Ülle Madise, moedisainer-kostüümikunstnik ja Tallinna Linnateatri peakunstnik Reet Aus, etenduskunstnik Kaja Kann, muusikaline kujundaja ja näitleja Ardo Ran Varres, näitleja ja lavastaja Hendrik Toompere, ERRi kultuuriuudiste toimetaja Reet Weidebaum, EETEALi tegevjuht Monika Larini.

EV kultuuriministri Indrek Saare juhtimisel osalevad teatrijuhtide vestlusringis Kristiina Alliksaar (Ugala), Aivar Mäe (Rahvusooper Estonia), Raivo Põldmaa (Linnateater), Ivar Põllu (Tartu Uus Teater), Kristiina Reidolv (Vaba Lava), Aare Toikka (VAT teater).

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: