Tuuri Dede esineb Berliini filharmoonias ({{commentsTotal}})

Metsosopran Tuuri Dede
Metsosopran Tuuri Dede Autor/allikas: sibeliusone.com

Metsosopran Tuuri Dede, kes praegu tudeerib Sibeliuse akadeemias ning on lõpetamas magistriõpet Annika Ollinkari käe all, esineb 5. jaanuaril Berliini Filharmoonias koos Skandinaavia-Saksa Noorteorkestriga.

Akadeemias toimunud sisekonkursil valiti esinejateks Dede koos bariton Simon Barradiga. Koos esitavad nad viis laulu Gustav Mahleri kogumikust „Des Knaben Wunderhorn“. Kontserdi teises pooles laulavad mõlemad Sibeliuse „Kullervos“, kus Tuuri Dede esitab Kullervo õe ja Simon Barrad Kullervo osa.

Tuuri Dede on õppinud laulmist ka EMTA-s Teele Jõksi juures ning veetnud ühe aasta ennast täiendades Milano Verdi Konservatooriumis (2010-2011). Tema senine esinemiskogemus on muljetavaldav ja mitmekesine. Muuhulgas on tema saavutuste hulgas järgmised rollid: Dorabella, Mozarti „Cosi fan tutte“; ema, teetass ja kiil, Raveli „L’enfant et les sortileges“ („Laps ja nõidus“); Ariel, Sibeliuse „Myrsky“ Helsingi Music House’i suures saalis ja Frida, Kalevi Aho „Frida y Diego“ maailmaesiettekandes. Tuuri Dede on saavutanud ka tunnustust konkurssidel, näiteks 3. koha 2014. aasta Mart Saare konkursil ning 4. koha ja Sibeliuse perekonna eripreemia Sibeliuse konkursil Soomes.

Tuuri Dede esinemisgraafik on tihe, Sibeliuse aasta puhul on ta laulnud mitmetel kontsertidel Helsingi Music House’is erinevate Sibeliuse paladega. Aprillis on tulemas tema soolokontsert Helsingis, Kirpilä Kunstimajas, kus kavasse tulevad palad Sibeliuse, Debussy ning eesti heliloojatest Eino Tambergi loomingust.

Sibeliuse Akadeemia õppejõud Heikki Pellinen on lauljat kirjeldanud kui isikupärast, kauni häälematerjali ja fraseeringuga esinejat, kelle puhul oli Sibeliuse konkursi esinemist kuulates raske uskuda, et laulja pole varem Sibeliuse muusikat esitanud.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: