Ivo Felt: võib öelda küll, et iga järgnev film on minu seni parim ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

"Terevisioonis" käis külas 4. jaanuaril Postimehe aasta inimese preemia saanud produsent Ivo Felt, kes räägis enda tulevikuplaanidest ja sellest, kuidas ta nii kaugele jõudnud on.

"Viimati käisin kinos vaatamas Paolo Sorrentino filmi "Noorus" - see ei olnud küll võib-olla midagi nii erilist, aga vaatasin ta hea meelega lõpuni ja hea tunne jäi sisse," tõi Ivo Felt välja enda viimase kinoelamuse. "Oleks vist kummaline, kui filmitegija filme ei vaataks, kuigi mul on filmivõlg tegelikult väga suur - võiksin isegi rahulikult DVD'lt asju järgi vaadata." 2015. aasta säravama elamuseks peab ta Joshua Oppenheimeri "Look of Silence'it". "See on teine film tal samal teemal ja see on teos, millest ma lahti ei saa."

Ivo Felt seletas lahti ka produtsendi tööd. "Produtsent on suuremas mõttes see, kes leiab mingi loo ja leiab selle jaoks ka kõik tegijad - teisalt on ka see võimalus, et režissöör tuleb produtsendi juurde, et kas me võiks sellise filmi teha," kinnitas Felt, et produtsent on filmi juures alates täiesti algusest kuni viimaste hetkedeni, kui kõik teised on juba lõpetanud. "Produtsendil on muidugi palju pabermajandust, eriti kuna Eesti filmid on enamasti ka riigi poolt toetatud."

"Ei saa öelda, et ma nüüd väga praeguseks teinud poleks, aga mul on kindlasti ka palju õnne olnud," kinnitas Felt, et Postimehe aasta inimese preemia on tulnud töö ja õnne koosmõjuna. "Ma arvan, et produtsenditöö ei ole pelgalt projektijuhtimine - filmi tegemise korraldamine seda küll osalt on, aga see ongi pigem meeldiv külg." Ta tõdes,et praegu veel lõdvaks ei saa veel lasta. "Hetkel on montaažis Toomas Hussari film "Luuraja ja luuletaja", millega tuleme välja septembris," lisas Felt, et tema jaoks on ilmselt tõepoolest iga järgnev film parim, mille ta seni teinud on.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: