Möödunud aastal andsid tooni eluloo-, eneseabi- ja värvimisraamatud ({{commentsTotal}})

Foto: Jaan Rõõmus/ERR

2015. aasta raamatumüükide edetabelites andsid tooni eluloo-, eneseabi- ja värvimisraamatud. Elulugudega algas ka uus kirjandusaasta, esimesed trükisoojad teosed on aga juba poelettidele jõudnud.

"Kanada kirjaniku Alice Munro, kes sai 2013. aastal Nobeli kirjanduspreemia, tema jutukogu "Kallis Elu" ilmus meil juba aasta esimestel päevadel. Kui me tavaliselt teame tagantjärgi, mis jäi kirjaniku viimaseks raamatuks, siis Alice Munro on öelnud, et "Kallis elu" jääb tema viimaseks raamatuks," rääkis kirjastuse Koolibri peatoimetaja Kadri Rahusaar "Aktuaalsele kaamerale".

Uus kirjandusaasta toob meile juurde palju Eesti kirjandust, lugeda saab nii kodumaist krimkat kui ka põhjalikku ülevaadet kihelkondade mustritest. "Mis nüüd uuel aastal võiks trendiks muutuda, ei oska me hetkel veel prognoosida. Vast, et Eesti autoritelt saaks häid raamatuid, on suurim soov," ütles Eesti kirjastuste liidu tegevjuht Kaidi Urmet.

2015. aastal tõlgiti eesti kirjandust 20 keelde ning anti välja üle 70 tõlkeraamatu. Huvi eesti kirjanduse tõlkimise vastu jätkub ka tänavu, tähelepanu on pälvinud näiteks Indrek Hargla, Rein Raua ja Meelis Friedenthali teosed.

"Põnev on see, et ka klassikat tõlgitakse endiselt. Näiteks väga suur tõlge on ilmumas inglise keeles Jaan Krossi peateos "Kolme katku vahel". See tõlgitakse ja hakkab nüüd ilmuma, esimene tõlge ilmub järgmisel kuul Inglismaal ja hiljem ka Hollandi keeles. See on suur sündmus, sest nii suuri raamatuid, nii väikses keeles kirjutatud suuri raamatuid, tavaliselt ei tõlgita," lausus Eesti kirjanduse teabekeskuse juhataja Ilvi Liive.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: