Avatakse Elis Saarevälja isikunäitus "Hilja juba" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elis Saareväli maal
Elis Saareväli maal Autor/allikas: repro

Esmaspäeval, 11. jaanuaril kell 17.00 avab Elis Saareväli Draakoni galeriis isiknäituse "Hilja juba".

Elis Saareväli on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonna 2005. aastal ja osaleb näitustel alates 2004. aastast. Käesolev on kunstniku kuues isiknäitus.

Oma eelmisel isiknäitusel "Tühjem veel", 2014. aastal Hobusepea galeriis, keskendus kunstnik mälestuste seostele keskkonna ja esemetega. Seda teemat jätkab ta ka Draakoni galeriis avataval näitusel, kus uurib inimeste psüühilist sidet neid igapäevaselt ümbritsevate objektidega. Teda huvitab, milliseid tundeid tekitavad meis ümbritsevad esemed. Saareväli uurib inimloomust eksperimenteerides maalikunsti piires ja piiridest väljas.

Elis Saareväli: "Tolm on kokku pühitud, nõud pestud, aga kõik on ikka endine. Aeg tiksub ja kõik oluline ähvardab sekundi jooksul mööduda. Inimesed, võimalused, sündmused, ideed kihutavad mööda ja sina vaid vehid abitult kätega suutmata midagigi kontrollida. Ehk jõuab veel? Ah, hilja juba...

Hilja juba on hetk, kui oled leppinud lootusetusega. Millegi minevikust tagasitoomine on võimatuks muutunud ja tulevikule lootmine on tühi töö. Muutused on pöördumatud. Enam pole võimalik olla, saada, tunda seda, mis oleks võinud olla."

Näitus jääb avatuks 30. jaanuarini 2016.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituseid Draakoni galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: