Eesti Arhitektuurimuuseum tähistab 25. sünnipäeva uue püsinäitusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Uuel püsinäitusel "Elav ruum" on välja pandud viimase sajandi olulisemate ja põnevamate Eesti arhitektuuriobjektide maketid ja fotod.

Muuseumi direktor Triin Ojari tõi välja, et arhitektuurimuuseumi eripäraks on see, et tegu on valdkondliku muuseumiga - arhitektuuri ja sisekujundusega laiemalt tegelev muuseumiga. "Tänu muuseumi asukohale Rotermanni soolalaos, mis on atraktiivne ja ajalooline hea asukohaga hoone, on meie üks tugevusi alati olnud näitusetegevus." lisas Ojari. Samuti leidis ta, et Arhitektuurimuuseum võiks olla ka keskuseks, kus erinevad osapooled saaksid arutleda ühiskonnas probleeme tekitavatel arhitektuuri ja avaliku ruumi teemadel.

"Muuseumi üks eeliseid on pakkuda platvormi teemade üle diskuteerimiseks, pakkuda kohta, kus erinevad osapooled võiksid kokku tulla ja teemade üle arutada," ütles Orja. "Meil on võimalik publikut kutsuda, erialaspetsialiste kohale tuua ja erinevaid projekte visualiseeritud teel näidata, samuti on arhitektuurimuuseum alati erinevaid konkursitöid näidanud ja see on üks võimalus neid avalikustada."

8. jaanuari õhtul esitletav uus püsinäitus "Elav ruum" pakub rohkelt äratundmisrõõmu nii kohalikule publikule kui ka laiemat pilti eesti arhitektuurist meie külalistele välismaalt.

Arhitektuurimuuseumi kogudes on ühtekokku üle 200 maketi, näitusele on neist välja pandud 60 paremat.

Näituse kuraatorid Carl-Dag Lige ning Mait Väljas on koostanud ka põhjaliku kataloogi, kuhu koondati ka neid objekte ja teemasid, mis näitusele ei mahtunud.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: