EKA galeriis avatakse näitus toitumise ja trenni rollist tänapäeva ühiskonnas ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Uus näitus “hool. väärtus. võim. kontroll" Eesti Kunstiakadeemia galeriis on inspireeritud toitumise ja trenni rollist tänapäeva ühiskonnas.

Inspiratsioon näituseks sündis kunstnik Sandra Kosorotoval köögis, kus ta tundis end kindlalt ning toidumaailma avastamine aitas tal reaalsusest põgeneda. See kõik pani teda mõtlema valikutele - eelkõige just toidu osas ja kui palju need valikud tänapäeval meist endist sõltuvad.

Kunstnik Sandra Kosorotova leidis, et võib öelda, et see näitus ongi võimetusest kontrollida ja teha õigeid valikuid.

Näituse keskmes on joogamattidest tehtud figuurid ja lendlevad põlled. EKA galeristi Merilin Talumaa sõnul on näitus väga aktuaalsel teemal ja õigel ajahetkel. Enda keha eest hoolitsemine, õige trenn ja erinevad toitusmissuunad on üha populaarsemad teemad ning enam ei tea täpselt, kas see on elu loomulik osa või on tegu mööduva trendiga."Toidu tegemine, trennis käimine ja jooga, mis on väga populaarne - see on kuidagi iseenestmõistetav, aga see, et kunstnik toob selle näituseruumi ja proovib sellele konseptuaalselt läheneda, on väga värske."

Talumaa ei taha küsimuse alla seada keha ja meele eest hoolitsemist kui niisugust, vaid pigem, kuidas seda teemat enda jaoks mõtestada. Toidu ja trenni üle saab EKA galeriis kaasa mõelda jaanuari lõpuni. 

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: