Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Loomingu uueks peatoimetajaks saab Janika Kronberg

{{1452275250000 | amCalendar}}
Foto: PM/Scanpix

Kirjanike liidu ajakirjale Looming valiti täna uueks peatoimetajaks Janika Kronberg.

Loomingu peatoimetaja kohale laekus kuus avaldust.

Komisjon koosseisus Piret Viires, Maarja Kangro, Mihkel Mutt, Toomas Haug, Igor Kotjuh, Peeter Helme, Berk Vaher, Aare Pilv, Kätlin Kaldmaa, Tiit Aleksejev, Piret Saluri, Triinu Tamm ja Krista Kaer valis salajase hääletusega uueks peatoimetajaks Janika Kronbergi.

Valimiskomisjoni esimehe Piret Viirese sõnul olid kõik kandidaadid tugevad ning võistlus tasavägine.

"Janika Kronberg on tartlane ja leiti, et tartlasena võib peatoimetaja integreerida rohkem Tartu kirjanikke ja ei oleks võib-olla väga Tallinna-keskne nii toimetus kui ka peatoimetaja," põhjendas valimiskomisjoni esimees Piret Viires "Aktuaalsele kaamerale".

Suuri muutusi ükski kandidaat Loomingu tulevikku ei plaaninud.

"Enamikel kandidaatidel oli programmis see, et Loomingu nähtavust tuleks parandada ja enamik tõid esile seda, et Looming peaks olema rohkem nähtaval internetis," selgitas Viires.

"Me ei tea, milliseks muutub ajakirjanduse seis üldise internetiseerumise õhkkonnas, aga meie põhieesmärk on kirjandust kui eesti keelel põhinevat kunstiliiki edasi viia elavate kirjanike ja elava kirjasõna kaudu," arutles Loomingu uus peatoimetaja Janika Kronberg.

Janika Kronberg soovib kirjandusteadlasena tuua Loomingusse senisest rohkem kaasaegset kirjandust puudutavaid artikleid ja esseid.

"Meie ajakirjanduse, just päevalehtede kriitikarubriik on väga kokku kuivanud ja eesti kirjandust ilmub tegelikult tohutult palju, aga kriitilist retseptsiooni saavad teenimatult vähesed teosed," arvas Kronberg.

Uus peatoimetaja alustab tööd 1. märtsist, tema ametiaeg kestab viis aastat. Seni juhib ajakirja tööd praegune peatoimetaja Mihkel Mutt.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: