Kristin Reiman: tegevusetus tekitab närvilist igavust ({{commentsTotal}})

Kristin Reiman
Kristin Reiman Autor/allikas: sakutaja.wordpress.com

Teisipäeval, 12. jaanuaril kell 18 avab Kristin Reiman Rundum artist-run space'is (Pärnu mnt. 154) näituse idle time disquiet. Kell 18:30 järgneb vestlus kunstnikuga.

"Jõudeaega seostatakse ootamisega ning sellega, kui miski on kasutusvalmis, kuid mitte kasutusel," öeldakse näituse tutvustuses. "On piisavalt aega, mida potentsiaalselt millekski kasutada, samas muudab otsese eesmärgi puudumine selle võimatuks, tuues endaga kaasa vaid ärevust ja otsustusvõimetust.

Tegevusetus tekitab omakorda igavust. See on närviline igavus: sammumine, ringi lonkimine, nihelemine, aja viitmine ainult selle mööda saatmiseks, mõttetud liigutused ning nende kordused, ootus, et midagi tundmatut algaks, rahulolematus ning teadmatus, mida endaga peale hakata. Ergastuvad valgustite virvendused ning elektrisumin, kuid midagi muud kasutamata hetkest ei sünni. Selle eest põgenedes ning seda vältides tekivad rahutud jõudehetked, kus sihipäratu liikumine või ringilonkimine toimib esmaabina igavusest pääsemiseks."

Kristin Reiman (sündinud 1992) õpib Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonnas, on viibinud vahetusõpingutel Antwerpeni Kuninglikus Kunstiakadeemias ja olnud praktikal Eesti paviljonis 56. Veneetsia Biennaalil. Alates aastast 2012 on ta aktiivselt osalenud näitustel nii Eestis kui ka välismaal, sealhulgas Leedus ja Belgias.

"Ma ei teadnud, et pidev kerge rahulolematusetunne ongi igavus. /.../ Igavus otsekui uimastas meid kõiki. Tema eest oli võimatu põgeneda, et pääseda lakkamatust huugamisest ja virvendusest."

-Marlen Haushofer "Üksinda maailmas"

Näitus jääb avatuks 17. jaanuarini. Lahtiolekuajad: iga päev 13:00 - 18:00.

Rundumi tegevust toetab Eesti Kultuuriminsteerium.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: