Suri David Bowie ({{commentsTotal}})

{{1452495877000 | amCalendar}}

Pärast 18-kuulist võitlust vähiga suri 69-aastasena muusik ning näitleja David Bowie.

Uudis avaldati artisti Facebooki lehel: "Kuigi paljud teist on osaks sellest kaotusest, palume me austada perekonna privaatsus sel raskel perioodil." Isa lahkumist kinnitas enda Twitteris ka artisti poeg Duncan Jones, vahendab Pitchfork.

David Bowie sündis 1947. aastal Londonis. Ta andis karjääri jooksul välja üle kahekümne albumi ning tema viimane, järjekorras 26. album "Blackstar" ilmus 8. jaanuaril, tema 69. sünnipäeval.

Teda mälestavad ka paljud tuntud inimesed sotsiaalmeedias - sõna on võtnud näiteks Briti peaminister David Cameron, kes kasvas Bowie muusika saatel ülesse ning kelle sõnul on Bowie surm tohutut kaotus. Samuti on kaastunnet avaldanud Madonna ning Kanye West ja eestlastest näiteks Olav Osolin ning Kaur Kender.

Enda Facebookis ütles David Bowie produtsent Tony Visconti, et kuigi ta oli juba aasta aega teadlik, et see asi sedasi läheb, siis ta ei olnud selleks valmis. "Tema surm ei olnud erinev temast elust - see oli kunstiteos." Samuti kinnitas ta, et praegu ei ole pisarates midagi piinlikku.

Erik Morna ütles Raadio 2's, et kui enamasti poppstaaride lahkumisel niivõrd suur kaalu ei ole, siis Bowie surmast on tal muusikasõbrana väga kahju. "David Bowie viimased kaks plaati on olnud väga head ja viimane neist ilmus just tema sünnipäeval möödunud reedel - ta oli enda loometee mõttes kursil ülessepoole."

Kuula nimilugu Bowie viimaselt albumilt "Blackstar":

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: PitchforkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: