Elvas avatakse kolmes kohas "Kohatu" ({{commentsTotal}})

{{1452770865000 | amCalendar}}
Anders Härm
Anders Härm Autor/allikas: ERR

15. jaanuaril avatakse Elvas kultuurikeskuses Sinilind, kohalikus linnavalitsuses ja Matkakeskuses Marten Esko ja Anders Härmi kureeritud rändnäitus "Kohatu".

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum jätkab ringreisi Eestis näitusega "Kohatu". Kuressaare, Rapla, Valga ning Kunda järel on viiendaks ja ühtlasi viimaseks peatuskohaks Elva, kus näitus toimub erandlikult kolmes erinevas galeriiruumis: kultuurikeskuse Sinilind fuajees, linnavalitsuse saalis ning Matkakeskuse avatud ateljees. Erikülalisena osaleb Elva etapil rahvusvaheline suuremat sorti kirjastuskorporatsioon ;paranoia publishing group ltd..

"Kohatu" on EKKMi ajaloo esimene rändnäitus. Tegu on eksperimendiga, mille raames üritab institutsioon muuta ennast talveperioodiks teatud punktidega tähistatavaks trajektooriks, mis tõmbab üle Eesti ühe kujuteldava kõverjoone.

"Näituse nimiteos, Paul Kuimeti “Kohatu”, on üsna kummaline foto, mis kätkeb endas paljuski kõik need motiivid, millest nii see näitus kui ka projekt tervikuna tõukub," kommenteerib kuraator Anders Härm. "Näituse keskne probleemistik keerleb koha(taju) ja kohatuse mõistete ümber."

"Oleme siia kogunud teosed kunstnikelt, kes just nimelt selle teemaga oma loomingus tegelevad või on tegelenud. Nad reflekteerivad ja mõtestavad kohti, kohatust või ka koha kaotust nii ruumilises kui ka psühholoogilises võtmes," lisas Härm. "Igas näitusepaigas, kus EKKM enda kohatuks muutmise raames peatub, katsume ka kohapeal midagi genereerida või siis kohta talle endale mingil moel tagasi peegeldada. Lisame siinkohal veel märksõnu, mida võib selle näitusega seostada ja mille tahaksime koos vaatajatega näitusel kriitilise tähelepanu alla võtta: ääremaa ja perifeeria, provintsialism ja konservatiivsus, avatus uuele ja suletus välismaailmale."

Koostöös Kumu Hariduskeskusega oleme ettevalmistanud ka haridusprogrammi “KOHATUnne” põhikooli esimesele, teisele ja kolmandale astmele.

Näitus Elvas on avatud 21. veebruarini.

"Kohatu":
kunstnikud: Kristiina Hansen, Flo Kasearu, Eve Kask, Paul Kuimet, Marco Laimre, Tanel Rander, Tõnis Saadoja, Silja Saarepuu & Villu Plink, John Smith
kuraatorid: Marten Esko & Anders Härm
erikülaline Elvas: ;paranoia publishing group ltd.

haridusprogrammi koostaja: Anu Lüsi (Kumu Hariduskeskus)
haridusprogrammi läbiviija: Liisa Kivi (EKKMi kunstikool)
graafiline disain: Mikk Heinsoo
tehniline tiim: Neeme Külm, Johannes Säre, Kadri Villand

projekti toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kumu Hariduskeskus, Nihilist.fm

suur tänu: Eesti Kunstimuuseum, Tartu Kunstimuuseum
eriline tänu: Indrek Sirkel, Maarin Ektermann, kõik hooandjad, meid kohapeal võõrustavad institutsioonid ja inimesed

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: