Jaanus Nõgisto: Alo oleks "Tujurikkuja" laulu peale naernud käpuli maas ({{commentsTotal}})

Foto: kaader saatest

Muusik ja režissöör Jaanus Nõgisto saab 21. jaanuaril 60 ja vaatas sel puhul elus saates "Hommik Anuga" tagasi ja edasi. Muuhulgas tõdes ta, et kuna Ruja lõpp oli kurb, on ta katsunud seda oma mälestustest tõrjuda.

Jaanus Nõgisto mainis, et ta ei mõtle oma vanusele ja arvab, et tal on elus veel nii mõndagi teha, kui saatus annab.

Aga kas villased sokid ja paksud kampsunid on sinu garderoobi ilmunud, küsis auväärse juubeli puhul Anu Välba.

"Ma olen mugav ja laisk inimene, kes on ikka katsunud hakkama saada õnne, saatuse poolt mulle antud annete ja kavalusega," kostis Nõgisto, kuid möönis, et villased sokid Hiiuma kirjadega on tal olemas. Legendaarne kitarrist lisas aga, et tema hing ei rahune kunagi, vaatamata vanusele.

Nõgisto meenutas Rujat, kus ta pidi esmalt - 17aastase poisina - paari kuuga selgeks õppima selle, millega teised pool elu olid tegelenud, ning kinnitas, et jääb bändi ja ka Rein Rannapit alati hea sõnaga meenutama. "Mina pean Rannapit väga oluliseks inimeseks oma elus, oma õpetajaks," lausus Jaanus Nõgisto. Nende omaaegse konflikti kohta sõnas Nõgisto, et sattuda avalikkuse ees rääkima ja kaotada terve mõistus, see on võimalik. "Ka minuga on seda juhtunud ja ma arvan, et ka Reinuga ükskord juhtus. Ma ei kahtle, et Rein kahetseb seda ja ma arvan, et me võime mingil hetkel jälle koos tegutseda, nagu tegime seda kaks aastat tagasi," kommenteeris Nõgisto. "Ja kui Reinu sees on mingi konflikt, siis on see tema ja tema alter ego konflikt, mitte konflikt minuga."

Ruja lõppu püüab Nõgisto unustada. "See oli kurb, minu jaoks kurb ja ma olen katsunud seda oma mälestustest välja tõrjuda," tõdes Nõgisto. "See toimus mingis nõmedas koledas Venemaa linnas, ja mina teatavasti ei tahtnud sellele Venemaa tuurile minna.

Jaanus Nõgisto kommenteeris ka "Tujurikkuja" laulu "Ei ole üksi ükski maa". "Ma olen parimas mõttes kade selle loomingulise tiimi peale, kes selle laulu Eesti televaatajate ette tõi," ütles Nõgisto. "See on terav ja äge asi ja vastab minu huumoritajule. Mis juhtus pärast seda meelelahutuslikku saadet, tekitab minus õõva. Alo oli ka minu väga hea sõber, ma olen In Spes tema kõrval mänginud, temaga töötada oli erakordselt meeldiv, sest lisaks sellele, et ta oli suurepärane muusik, armastas ta ka väga nalja ja sellepärast oli temaga lõbus, ja kui keegi tõstab esile, et kuidas Alo vaataks sellele "Tujurikkuja" laulule, siis, kuigi surnutega suhtlemine ei kuulu minu kosmosesse, siis kujutades ette, kui Alo oleks seda projekti näinud, siis ma arvan, et Alo oleks naernud käpuli maas, nagu seda tegin mina."

Mis sind vihastab, küsis Anu Välba. "Ma püüan neid vihamõtteid endast tõrjuda, aga mind vihastab nüri konservatiivsus, religioosne udu ja mustvalge maailmapilt, mis ei näe teise poolega mingit kompromissivõimalust. Aga kõige rohkem vihastab mind oma esivanemate ja omaenda kujuteldavate kangelastegudega uhkeldamine Eesti ajaloo kontekstis," rääkis peatne juubilar.

Vaadake kogu intervjuud juuresolevast videost.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: