Raul Järg: Tallinna peatänav on täna veel liikluskuristik ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

"EV 100" raames kuulutasid Eesti Arhitektuurikeskus, Arhitektide Liit ja Tallinna linn välja ideekonkurssi Tallinnale uue 21. sajandisse kuuluva peatänava loomiseks.

"Täna on see pigem liikluskuristik," iseloomustas Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg Vabaduse väljakult Pronksi tänavani kulgevat teelõiku "Terevisioonis", "ja lisaks ka muidugi turvalisuse küsimus, et Hobujaama ristmik on Tallinna üks ohtlikumaid jalakäijatele."

Järg arvab, et üle kilomeetri pikkusel peatänaval on veel mitu aspekti, mis selles ruumilõigus vajavad parandamist. "Täna on see magistraal suunatud autoliiklusele ja tegelikult on seal ka autodel ebamugav olla," lisas ta.

"Plaan on suunatud sellele, et muuta autoliikluse ja jalakäijate proportsiooni võrdsemaks," selgitas Järg, toonitades, et autoliiklus sealt kindlasti ära ei kao, kuid eeskätt on inimestele tähtis teenindav transport.

"Sinna saab ligi autoga, aga läbiv liiklus võiks leida endale kuskil teise tee," nentis Järg. "Natuke selgemat ja paremat kommunikatsiooni, inimestele plaanidest ette teatamist ja tegelikult on võimalik liiklus niimoodi ümber korraldada, et suurt liikluskaost ei teki."

"Uus lahendus peaks andma jalakäijale ja rattale oluliselt suuremat prioriteeti ja tekitama rohkem turvalist keskkonda," tutvustas Järg ettevõtmise eesmärki. "Kogu see tänavalõik on väga mitmekesine," juhtis Järg tähelepanu võimalusele tekitada äritänavat, tänavakohvikuid ja muid ärivõimalusi ettevõtetele juurde.

"Riik ja linn on rahad kokku pannud ja vähemalt praegu kümme miljonit on ehituseks olemas," väitis Järg. "Konkurss lõpeb märtsis, siis on valikuperiood ja hakkab projekteerimine. Kõige varajasem aeg on 2017, kui midagi valmis ehitada. Kui selleks ajaks ei ole, siis 2020 ikka on olemas."

Toimetaja: Andreas Aadel

Allikas: TerevisioonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: