Valner Valme: Bowie oli salapärane ja huvitav lõpuni välja  ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

10. jaanuaril suri üks 20. sajandi märkimisväärsemaid artiste David Bowie ja tänases ETV hommikuprogrammis meenutas armastatud muusikut Valner Valme.

"Tema vunk jätkuski tänu sellele, et ta muutus kogu karjääri jooksul, ta pidevalt teisenes. Seetõttu on ta ka jäljendamatu, kuigi tema jälg maailma popkultuuris ja muusikas üldse on täiesti jäljendamatu. Ta on mõjutanud kõike ja kõiki, mis on sündinud tema ajal ja nüüd siis juba pärast teda," ütles ERRi kultuuriportaali vastutav toimetaja Valme.

Tema sõnul andis Bowie popartisti olemusele täiesti uue tähenduse. "Ta võttis endale suuremad vabadused kui keegi iganes enne teda. Tema roll ei olnud ainult muusikas, vaid tema ambitsioonid olid palju suuremad. Ta seostus ka oma karjääris kujutava kunsti, kirjanduse, filmi ja tugevalt ka teatraalsusega."

"Staarina hoidis teda see, et ta tekitas defitsiiti. Ta ei figureerinud ei sotsiaalmeedias, tabloidides. Ta ei esinenud alates 2003. aastast regulaarselt. Ta vilksatas aeg-ajalt, ta oli kättesaamatu, salapärane lõpuni välja, ta oli huvitav," lisas Valme.

David Bowiest jääb maha 25 stuudioalbumit, millest viimane ilmus kaks päeva enne tema surma. "Nii tegi ta oma elust kunstiteose ja tegi ka oma surmast."

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: